dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bepo

  1. Śniegi stopniały...

    Woda po kostki!

    Dom, który czyni szalonym, czyli wizyta w urzędach, żeby odkręcić pierwotny pomysł na przyłącza. Jak masz wodę na swojej działce, to nie kombinuj, bo i tak jej nie przeniesiesz, nawet na miedzę! Nauczka na przyszłość Tak więc czekamy na nowe warunki z wodociągów, a w międzyczasie działka może przeschnie... bo wody po kostki w całej wiosce. A majster już chciał wchodzić humus wybierać
    Tagi - katalog słów kluczowych: administracja, humus, początek budowy, woda Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Są postępy

    Chwilę nas tu nie było Od marca udało się:
    1. zakończyć kwestie formalne z podziałem i własnością działki(trwało to w sumie prawie rok!)
    2. wybrać ekipę
    3. wziąć ślub
    4. otrzymać pozwolenie na budowę (gminie jego wydanie zajęło tylko 13 dni kalendarzowych!!!)- pisałam już, że uwielbiam panie z naszej gminy?
    5. zbudować mostek

    Nie uda nam się wbić łopaty w tym roku kalendarzowym, ale mamy dobre wytłumaczenie: ustawa ...

    Updated 13-10-2016 at 23:25 by Bepo

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Wyceny robocizny

    Otrzymaliśmy pierwszą wycenę robocizny. Firma polecana zarówno przez forumowiczów, jak i naszą architekt. Koszty akceptowalne, chociaż, wiadomo, chciałoby się taniej Czekamy jeszcze na pozostałe wyceny do końca tygodnia i zaczniemy się zastanawiać. Wszyscy wykonawcy z polecenia, mam nadzieję, że po budowie i ja będę mogła polecić wykonawcę z czystym sumieniem.

    Otrzymaliśmy też wycenę instalacji CWU i CO. Koszty trochę mnie osłabiły, ale wiedzieliśmy, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ekipa, pompa ciepła, wyceny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Trudne wybory

    A to dopiero początek naszych zmagań. Aktualnie szukamy ekipy do SSO + wykonawcy instalacji grzewczej- pompy ciepła. Projekt do najłatwiejszych nie należy, wykonawcy drapią się po głowie i na razie czekamy na wyceny... od czterech majstrów. Może ktoś nas zechce

    Wyborem ekipy ekscytuję się bardziej niż poszukiwaniami sukni ślubnej. W końcu ślub i rozpoczęcie budowy planujemy na ten sam miesiąc- sierpień. Są pewne priorytety... i kiecka do nich nie należy
    Tagi - katalog słów kluczowych: ekipa, ekipa budowlana, sso Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Zima na wsi

    Zerwaliśmy się wczoraj skoro świt(w sensie przed 6:00), żeby pojechać na wieś i załatwić kilka spraw, nie związanych z budową. Przy okazji wybraliśmy się na spacer i zrobiliśmy kilka zdjęć okolicy otulonej śniegiem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160116_085146659_HDR.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	343558 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160116_085753564.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	343559 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160116_092116499_HDR.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	343560
    I nasza działka poniżej. Nie kosiliśmy jej od lata i trawa zdążyła urosnąć bardzo wysoka. Działka jest sporo niżej niż ulica, więc śniegu ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: działka, snieg, zima, zima na wsi Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160116_152031707.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	343562  
Strona 1 z 2