dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

piotr.nowy

EM -02 piotr.nowy

Oceń ten wpis
Cytat Napisał doraz
Zdjęcia już widzę bez problemów.
Zastanawia mnie posadowienie fundamentów. Wg mojej wiedzy i projektantów mojego domu, ławę należy posadowić poniżej strefy przemarzania. U mnie chudziak pod ławę powędrował ponad 1 m pod powierzchnię działki. A u Ciebie jest to prawie na wierzchu. Trzeba więc wkopywać fundament głęboko , czy nie trzeba ?
Co do fundamentów - oczywiście muszą być odpowiednio głęboko posadowione. W moim regionie spód ławy fundamentowej powinien być min. 120 cm poniżej poziomu gruntu. I będzie !
Wszystko jest proste gdy działka jest płaska. U mnie nie jest a do tego miejsce gdzie jest zjazd z drogi wyszło sporo wyżej. Gdybym kopał fundamenty na 120 cm poniżej najniższego poziomu gruntu (narożnik na skos od wjazdu do garażu) , to głębokość fundamentów w wyższej części działki (przy wjeździe do garażu) miałaby ok. 2 -2,1 m ! Wejście do domu i wjazd do garażu wyszłyby mnie więcej 70 cm poniżej poziomu drogi co grozi permanentnym zalewaniem. Tak więc postanowiliśmy ( z architektem , kier.budem i wykonawcą) podnieść poziom gruntu gdzie stanie budynek. Jasne , że nie ma sensu nawozić ziemi a potem robić w niej wykopy pod fundamenty. Najpierw zostaną wybudowane, zaizolowane i ocieplone ściany fundamentowe a potem do wnętrza fundamentów i dookoła domu nasypiemy duuuuużo ziemi .
Zapraszam do dokumentacji zdjęciowej tego o czym pisałem :

Zdjęcia są TUTAJ
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum