dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Myjka ciśnieniowa

Witam, przychodzę z pomocą o pomoc w wybraniu myjki ciśnieniowej do 4,5 tysiąca max.
    Mam na oku karcher hd 6/15
    Lavor bolt
    Oraz kranzle K2160 TST
    Myjka ma głównie służyć do mycia kostki dookoła domu (1500m2)
    Tagi - katalog słów kluczowych: myjka karcher lavor kranzle Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Własna działka budowlana a kredyt na budowę domu

Witam. Mam takie pytanie. Za rok planuję wziąść kredyt na budowę domu na wsi. Ojciec ma gospodarstwo rolne. Przy domu gdzie mieszkamy jest ziemia rolna. Dobra opcja był by fakt, żeby ojciec przekształcił na działkę budowlaną i dał mi darowiznę? Bank toleruje wkład własny w postaci jakbym miał własną działkę budowlaną?
  3. Dom mały ale własny

Budowa ukończona, czekam na "milczącą akceptację" dokumentacji z PINB (mam nadzieję, że taka będzie - milcząca ).
  4. COVID-19, maseczki, DDM i spółka - biblioteczka

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Maseczki pozostały? Czy raczej były u nich już wcześniej, są teraz i będą zapewne dalej, z wielu różnych przyczyn?
    Były w wielkich miastach o bardzo zanieczyszczonym powietrzu i nie wszyscy nosili. Teraz noszą wszyscy. Nie wiem, czy dalej aresztują za brak maseczki - ale jak epidemia była w rozkwicie to owszem.
    https://youtu.be/uRJhszg2pjs

Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ale w jakiej ilości? To jest przecież bardzo istotne, a jakoś cały czas ten “drobny szczegół” ignorujesz...
    ...
  5. Wykres, jak spada sprawność rekuperatora bez odzysku wilgoci

Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Od jakiegoś czasu przeliczam sobie sprawnośc w HA. Wraz ze spadkiem tempartury na zewnątrz nasila się problem wody w wymienniku, o którym pisaliśmy w tym wątku.

W domu mam 45-47% wilgotności i problem jest dość wyraźny. Bez wietrzenia spada do 70%. Ustawiłem wietrzenie poniżej 75%.
    Początkowo miałem 5 minut, ale w sumie wystarcza 2 minuty by wylać wode i prywrócić sprawność do ok 80%.

Poniżej wykres. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wietrzenie_sprawnosc.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	450676
    ...