dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. D12a zaczynam!

    Robocizna za fundament-wyjscie nad grunt to 4 tys. Chyba w normie. Materialy i piasek do wysypania w fundament to reszta.
    Cement z gruszki 12 tys, deski na szlunek 2 tys takie sa ceny
    Podajcie tylko ile zaplacic za robocizna murowania domu, stropu i wiazby dachowej.
    Pozdrawiam
  2. D12a zaczynam!

    Buduje w okolicach Warszawy. 20 tys kosztowalo mnie wyjscie nad grunt.Wylewalem wszystko gruszka. Dach to ok 27 tys(dachowka+robocizna). To ile mam zaplacic za sciany i wiezbe?
    Czekam na prad, projekt ok 1,8 tys +ZUT i wykonanie=ok 3 tys a i notarisz 650zlp. Takie sa ceny.
    Aktualnie dogaduje sie z firma od kanalizacji i ok 10.04. rusze z budowa scian.
    Pozdrwiam
  3. jak przerobić szkołę na mieszkanie

    w 2000 roku pokryłem dach no i pierwszy poważny horror.
    We wspólnocie dach jest częścią wspólną więc nie ważne co sie tobie podoba ważne na co zgodzą się wszyscy.
    Po wykonianiu kosztorysu dwie rodziny z pięciu wymiękły (oczywiście brak pieniędzy) I tak naprawdę mam jedno wyjście pokryć cały dach samemu, ale dogadałem się z gościem który ma mieszkanie nad moim i okazało się z wyliczeń że jeśli wykonamy część dachu która pokrywa nasze mieszkania i ...
  4. Dziennik Anuli i Pawła

    I jestem wreszcie w terazniejszosci! We wtorek tuz po swietach przyjechali Ukraińcy robic tynki.I od razu zaczal sie kociol. Nie wiem dlaczego ja po tylu przejsciach budowlanych (moj maz zreszta tez) jeszcze nie przyswoilam sobie prawdy że jak robotnik mowi ze czegos potrzebuje natychmiast to znaczy ze bedzie tego uzywal za dwa dni najwczesniej i nie musze stawac na glowie, urywac sie z pracy, narazac szefowi, placic mandatu itd zeby mu to zdobyc i dostarczyc natychmiast.
    Wczoraj oczywiscie ...
  5. jak przerobi? szko?? na mieszkanie

    wymieniłem okna stare pamiętały jeszcze niemca (dom wybudowano w 1900 roku) Zaczynam się zapoznawać z sąsiadami opowiadają mi historię tego domu. Graniczę płotem z kościołem bardzo dobry sąsiad. Nie ma tam imprez pijackich nikt nie baluje do późna w nocy. Bardzo czysto. Tak szczerze to nasz dom który przed wojną był plebanią teraz jest zaniedbany. Otoczony jest żywopłotem który od paru lat nie był przycinany, trawa i chaszcze do pasa.
    W roku 2000 wymieniłem tam okna ...