dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Kominkowanie

    Sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął, ale pogoda wietrzna, zimno, niezbyt przyjemnie. Postanowiliśmy rozpalić w kominku. W niedzielę "próbnie", by się w ogóle dowiedzieć, na jakiej zasadzie działa ten nasz sprzęt. Rozpałka zajęła się pięknie, po chwili trzaskał ogień. Ucząc się sterowania dopływem powietrza i zasuwą szybra wybrudziliśmy pięknie całą szybę i zadymiliśmy cały parter ;) Ale w domku zrobiło się i romantycznie i cieplej J Spaliliśmy ze 4 bloczki ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kominek akumulacyjny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Postępy

    Dawno nie pisałam, bo i w życiu rodzinnym i na budowie zaklinam czasoprzestrzeń, żeby się ze wszystkim wyrobić. A newsów sporo!
    1. Tauron napisał, że oni ze swej strony zrobili wszystko w celu podłączenia prądu. To oznacza, że musimy w końcu zabudować rozdzielnię prądu i wypełnić nasze "obowiązki wynikające z umowy o przyłączenie" - czyli zapłacić za przyłącz ;)
    2. Gazownia przyłącz zrobiła, ale jeszcze nie wiem, czy go technicznie odebrała, ...
  3. KAFLE jako obudowa pieca/kominka

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    Witaj. Opiszę możliwie krótko i rzeczowo sposób wykonania twojego kominka z dgp w obudowie kaflowej. Jednak w żaden sposób proszę nie łączyć tego sposobu z innymi technikami kominkowymi czy zduńskimi.
    Kilka słów o wkładzie. Decydujesz się na żeliwny, ok. Radzę poszukaj wkładu szczelnego, z dopływem powietrza z zewnątrz ( zuzia ma dopływ z zewnątrz ale to beznadziejne rozwiązanie a raczej chwyt marketingowy), może być monolityczny a więc i cięższy co wpłynie na
    ...
  4. "Brunner ty świnio!"

    Zaczął się montaż kominka. Padło na Brunnera HKD 2.2, do tego masa akumulacyjna z kształtek szamotowych. Dziś Panowie ułożyli kształtki i skleili, a komin obłożyli płytami izolacyjnymi, które wytrzymują podobno 1000 stopni.. Montaż ma trwać tydzień. Kształtek ma być w sumie 17 sztuk. Dziś mąż zdawał relacje, ale ja się już nie mogę doczekać jak go zobaczę na żywo

    Z innej beczki, stolarz dzwonił, że w sobotę chce już drzwi montować zewnętrzne i ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: brunner, kominek akumulacyjny, szamot Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum