dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z70L na kaszubskich piaskach

  1. Już prawie koniec

    Jak widać nie było za bardzo czasu na wprowadzanie wpisów w dzienniku. Tylko praca, budowa, praca, budowa. Godziny przed komputerem na przetrząsaniu tysięcy ofert, projektowaniu różnych rozwiązań, zastanawiania się nad sugestiami majstrów, sprawdzania stanu konta i aktualizowania budżetu.
    Został już tylko formalny odbiór urzędniczy, który niestety w wejherowskim nadzorze nie jest tylko formalny, i można dalej działać: meblować, wykańczać, zakładać ogród itp. Naprawiać ...
  2. Zbliża się wiecha

    Od połowy marca ekipa wznosi mi domek. Jak dotąd problemów nie mam praca idzie sprawnie z lekkim opóźnieniem (wiadomo - zima była ostra tego roku). Błędów na razie ja ani mój kierownik budowy nie widzimy. Zobaczymy pewnie kolejne ekipy będą mi je wytykać (oby nie).
    Nie będę tu się rozdrabniał nad poszczególnymi pracami tak jak w innych dziennikach - postanowiłem się skupić w moim dzienniku nad kwestią wyboru wykonawców. O ile sama budowa idzie bezstresowo to już proces ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domFoto2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	62628  
  3. Zima zaskoczyła ekipę

    Po tygodniu już jest gotowa ława. Teraz mam dylemat - wierzyć synoptykom, którzy wieszczą za 5 dni ponad 10cio stopniowe mrozy czy nie wierzyć? Na razie termometr za oknem (o północy) pokazuje mi +0.4 ale na działce trochę bardziej w głąb lądu pewnie jest około stopnia mniej.
    Jeżeli wierzyć to czy zasypywać ławę piachem o potem ją odkopać czy zostawić jak jest i zasypać gdy wymurują ścianki fundamentu i je ocieplą?
    Tylko co z robić z Dysperbitem, który ...
  4. Widać postępy

    Wykop już udeskowany w przysłym tygodniu planowane zbrojenie i zalewanie ławy. Szybko to idzie w porównaniu z załatwianiem papierków.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0407..jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	31239
  5. Pierwsza łopata wbita

    Po roku od zakupu projektu udało się w końcu spełnić wymagania urzędniczej braci i 18go listopada wjechała na działkę koparka!
    Pogoda nie dopisuje - cały czas leje ale miejmy nadzieję, że teraz pójdzie to szybciej.
    Brygada twierdzi, że stan surowy zamknięty (bez stolarki okiennej) wybudują do końca stycznia. Mi się aż tak nie spieszy i jak uda się to do maja to też będę zadowolony.
    Na fotce przyszły mieszkaniec na tle dziury w ziemi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0394..jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	31187