dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Przymiarki i wykopy.

  2. Dzień 695. Wymiana nagrzewnicy wtórnej

    Przed wakacjami kolejny mail do wykonawcy wentylacji oraz producenta rekuperacji przyniósł nadzieję na rozwiązanie problemu. Producent wskazał nagrzewnicę modulowaną jako niezbędną dla naszego domu (czy ja o tym nie pisałem do nich rok wcześniej?). Przez całe wakacje próbowałem ustalić z wykonawcą wentylacji sposób wymiany nagrzewnicy. Bezskutecznie. We wrześniu ostatecznie wykonawca (firma Global-Tech) odpisał, że zrobili zgodnie z projektem (choć bez konsultacji z projektantem ...
  3. Trochę o regulacji wentylacji cz. 2

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trochę o regulacji wentylacji

    Czeka mnie jeszcze pewnie kilka tygodni, zanim dostroję instalacje (znaczy pracy jest chwila - przekręcenie trochę anemostatu, a potem czekanie na zebranie się danych z kolejnej nocy).
    Skręcenie anemostatów w pokojach dzieci sprowadziło max ppm w okolice 600 (w jednym trochę powyżej, w drugim trochę poniżej). W master bedroom wyszło około 650 ppm (przy dwóch osobach). Ciągle przy 55% mocy reku i zabrudzonych filtrach (fabryczne
    ...

    Updated 07-01-2022 at 00:12 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Zyski słoneczne - ile tracimy latem a zyskujemy zimą?

    Trzeba pamiętać, że moc promieniowania słonecznego podaje się na m2 powierzchni poziomej, a okna mamy w pionie. Jak ktoś chce to przeliczać, to trzeba to sobie rozrysować bo np. o świcie przez okno o powierzchni 1m2 wpada światło padające na wiele m2 powierzchni poziomej. A w południe odwrotnie i tym mniej m2 podłogi oświetla słońce przez 1m2 okna im wyżej na niebie.

    W przypadku okna interesuje nas ostatnia kolumna (dotyczy kierunku południowego - ale mechanizm ...

    Updated 23-05-2023 at 03:02 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsol0.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	435585   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsol1.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	435586   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsol22.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	435587   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qsolTabelka.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	435588  
  5. Dom mały ale własny

    W poniedziałek widziałem się z właścicielem firmy budującej dom. Omówiliśmy wszystkie niedociągnięcia które mu pokazałem na zdjęciach. I udało nam się ustalić poprawki (będą robione na wiosnę, przed rozpoczęciem etapu stanu deweloperskiego):

    1/ wykruszonych bloczków (będą zatkane pianką)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190929_123708.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	435439 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190929_120103.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	435440

    2/ dziury na przelot i przerwy w bloczkach (wynikające z kształtu docinanych ...

    Updated 02-10-2019 at 09:33 by Kalic

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190929_121846.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	435442