dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

McLim

  1. Dziennik McLima

    Od czego tu zacząć? tyle się już stało...

    Fundamenty skończone. Było trochę decyzji do podjęcia. Np różnica poziomów między garażem a częścią mieszkalną. W projekcie ta różnica jest taka, że całymi bloczkami nie da się uzyskać, a ciąć bloczki to porażka. Ostatecznie kazałem zrobić większą różnicę niż w projekcie - potem wyrówna się na ścianach, tak żeby strop wyszedł już tak jak w projekcie.

    Fundamenty musiały sobie tydzień ...
  2. Dziennik McLima

    Fundamenty kopali przez 1,5 dnia. Czyli we wtorek po południu zaczęli zbroić, ale przyszedł deszcz (ulewa) i musieli przerwać. Trochę się poobrywały wykopy, ale bardzo niedużo...
    Od środy rano zaczęli zbroić. Przyjechał też kierownik budowy, popatrzył na wykopy i zbrojenia - wpisał się w dzienniku budowy.

    Tego samego dnia po południu skończyli zbroić i przyjechały gruchy z betonem. Zalili i zostawili tak na noc (weszło mi 20,5 m3)

    Od czwartku ...
  3. Dziennik McLima

    Jest wtorek i trochę się już stało od poprzedniego wpisu. No ale po kolei:

    1. W weekend udał nam się zbudować ubikację. Kupiłem 0,8m3 desek (na ubikację 0,4 i na ławy ciesielskie 0,4 - potem się okazało że zabrakło - trzeba było kupić 1m3. W sobotę pracowaliśmy 8h a w niedzielę 6h. Byliśmy w 3 chłopa - ja, mój tata i brat. W niedzielę wieczorem skończyliśmy i nastąpiło 'uroczyste otwarcie' :wink:

    2. Od poniedziałku rano weszła ekipa budowlana. ...
  4. Dziennik McLima

    A okazało się, że dziś same kłopoty:

    przyjechali chłopaki wiercić studnię. Podłączają się do mojej świeżo wybudowanej erbetki, załączają silnik... a tu pstryk, korki wysiadły. Okazało się, że na 6kW przydziału mocy dostałem ograniczenie do 10A poboru prądu. A silnik studniarzy 'ciągnął' znacznie więcej. Dzwonię z mordą do gostka, który mi montował erbrtkę, ale on na to, że tak miało być, że taki przydział i nic się nie poradzi :evil: . No trudno ...
  5. Dziennik McLima

    Erbetka już podłączona. Kazałem sobie zamontować w garażu (blaszaku) zamiast przy puszcze elektrycznej. Elektryk trochę marudził, że trzeba będzie kopać, żeby poprowadzić kabel, ale ostatecznie zrobił. Wziął 1200PLN (z pierwotnej ceny 1300 - nie jestem chyba dobrym negocjatorem :-? )

    Dzisiaj mają mi wiercić studnię. Obawiam się trochę na jakiej głębokości będzie ta woda... Szacuję, że całość (wywiercenie, materiały i pompka elektryczna) będzie kosztować ...
Strona 1 z 2