dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Uff! Wszedłem w posiadanie działki, teraz już tylko wybudować dom i można wypić browarka na słonecznym tarasie!

    Nie tak szybko!

    Pisałem, że budowa to proces psychologiczny i że wiedza, to moja baza, więc przyjrzyjmy się na czym w lipcu 2017 stałem, co wiedziałem, że wiedziałem a co wiedziałem, że nie wiedziałem

    Na działce stały wtedy dwa domy. Mały, zbudowany w latach '50 dwudziestego wieku, to parterówka zbudowana z tego, co
    ...
  2. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czym jest budowanie własnego domu.

    Krótka odpowiedź: to proces psychologiczny.

    Nie znam się na psychologii, jestem informatykiem, ale wiem jedno: wszystkie moje problemy z budowami rodziły się w mojej głowie, podobnie jak wszystkie dobrze skutkujące decyzje. Decyzja o budowaniu na nie swojej działce, wbrew cichemu głosowi i zdrowemu rozsądkowi się nie uda albo będzie skutkowała udręką na lata. Zakup działki w odpowiedniej okolicy, dokładne zapoznanie
    ...
  3. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No to zaczynamy

    Jest zima, wieczorami sporo czasu na przemyślenia, doczytanie, dogadanie kolejnej ekipy. Kolega buduje, oczekuje ode mnie jakiegoś opisu procesu budowy, bo sam nie ma o tym pojęcia, a sporo zasłuchał się o nierzetelnych ekipach. Może pomoże jemu i innym opis moich perypetii?

    Muszę od razu napisać, że co prawda mieszkałem i obecnie mieszkam w bloku, ale mieszkałem też w domach, w domu się urodziłem, spędziłem słodkie dzieciństwo
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: gdynia, pasywny, piwnica Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Nowa taryfa dla ogrzewających się prądem - może wejdzie w życie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Chciałbym tylko uzupełnić trochę informacji nt taryfy G12as w Tauronie. Oficjalnie udało mi się zakwalifikować, jednak regulamin jest dość skomplikowany, ludzie z Taurona totalnie nie potrafią pomóc, a umówiony telefon od specjalisty "antysmogowego" nigdy nie zadzwonił... Może moje podsumowanie komuś pomoże?

    Dla nowych klientów (rynek pierwotny oraz wtórny): otrzymuje się bazowe "zero", względem którego obowiązuje tańsza nocna cena. W regulaminie
    ...
  5. Odwierty pionowe do pompy ciepła - 20.12.2019

    Do wykonania odwiertów pionowych wybraliśmy firmę Calda

    Dane kontaktowe: www.odwierty.net tel. 601 623 293, 785 002 121 [email protected]

    Wykono 3 odwierty po 100m. Panowie mieli ciężkie zadanie do wykonania, ponieważ miejsca na odwierty było mało i do tego trzeba było manewrować pomiędzy drzewami.

    Użyto:
    Sondy pionowe: MuoviTech TurboCollector
    Szafka rozdzielaczowa: Energeo Rega UNIVERS z rotametrami

    Zdecydowaliśmy się ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: calda, odwierty, odwierty.net, pompa ciepła, wożniak Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum