dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Moira

dziennik Moiry

Oceń ten wpis
Wczoraj wizyta Pana z Shella. Trochę sprzeczne informacje w stosunku do Pana z Progasu a propo warunków technicznych umiejscowienia butli. Pan z Progasu twierdził że butla na końcu ogrodu wykluczona z powodu zbyt małego ciśnienia i z tego względu dużo gazu będzie zostawało w butli. Pan z Shella twierdzi, że to bzdura, chyba że zrobiono by instalację niskociśnieniową :-? Butla na końcu ogrodu i tak wypada z gry ze względu na bezpieczeństwo podczas tankowania (do bramy jest 50 m + drugie 50 drogą do cysterny) w między czasie może się stać wszystko.
Na pocieszenie Shellownik zaproponował butlę od strony wjazdu (do tej pory nie podobało mi się to rozwiązanie ze względu na zmniejszenie miejsca do parkowania i samego wjazdu), ale okazuje się, że mozna zmniejszyć odległość od granicy z sasiadem budując np. ścianę z suporeksu i wtedy zamiast 3m od siatki można postawić 1,5 m (a to już naprawdę dużo). Tym bardziej że troszkę złośliwie zasłoniłabym chociaż częściowo widok na tych nielubianych teraz sąsiadów.
A teraz warunki Shella:
- umowa na 5 lat - przy czym jest klauzula, że można zrezygnować wcześniej jeżeli podłączą nam gaz ziemny (brak tej klauzuli w Progasie)
- dzierżawa roczna 732 brutto, kwartalna 231,80 brutto (nie ma dzierżaw miesięcznych)
- Shell wykonuje bezpłatnie projekt instalacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz załatwia wszystko w gminie ( :D Progas tego nie proponuje)
- My musimy wykonać płytę pod zbiornik (w Porgasie tylko miejsce)
- Na oko Shellownik wycenił koszt instalacji na około 1800 zł brutto;
- Shell po skończeniu okresu dzierżawy zabiera zbiornik bez opłat (opłata 1200 zł tylko w przypadku wypowiedzenia nam warunków umowy np. przy odkryciu, że tankujemy u innej firmy)
- pierwsze tankowanie cena gazu około 1,15 netto (w maju ma być taniej), cena gazu cennikowa 1,50 netto :(
To tak w skrócie.
Dzisiaj mam dostać umowę do przeczytania, co by wyszukać sobie wszystkie kruczki.
I pomimo, że kierowałam się opinią na formu, że Progas jest dobry, to niestety warunki zaproponowane przez Shella są jednak korzystniejsze.
Czekam jeszcze na ofertę Gaspolu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum