dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Anuli i Pawła

    Czy to mozliwe ze nic dzisiaj nie napisalam? to chyba dlatego ze zaczal sie znowu (przynajmniej dla mnie) sezon budowlany i mam urwanie glowy.
    Ale zeby juz skonczyc z przeszloscia napisze tylko ze w zwiazku z ponownym zalegalizowaniem naszej budowy postanowilismy w obliczu grozacego nam podwyzszenia VATu pokryc dach oraz zamontowac okna. Decyzja nie byla latwa bo strasznie sie balismy ze podczas zimy znikna nam wszystkie okna (ten strach zreszta caly czas nam towarzyszy). A u nas w dachu ...
  2. Dziennik Agnichy1704

    No to kupiliśmy dach - niestety nie ten wymarzony - wyszło za drogo. Poszliśmy na kompromis i kupiliśmy dach cementowy, w kolorze który nam się podoba z lekkim połyskiem - za to tanio.
    Cóz nie można mieć wszystkiego jeśli chce się szybko zamieszkać.
    Kupiliśmy dach IBF-u w kolorze czerwieni (ta czerwień jest właściwie kolorem kasztanowym) z pełnym wypasem (dodatki, udziwnienia, rynny, itp.) za kwotę ... 13 tysięcy (tyle kosztowałaby nas dachówka podstawowa w ceramice ...
  3. droga do gwiazd

    Moja przygodę z budownictwem rozpoczęłam już parę lat temu -w marzeniach.Choć mieszkałam w bliźniaku 100 m2 z ogródkiem ,i tak marzył mi się nowy wolnostojący domek. Pod koniec 2001r zaczęłam szukać działki /chyba już dojrzałam do budowy/ no i oczywiście przekonał mnie fakt likwidacji dużej ulgi budowlanej od 2002r. w grudniu staliśmy się posiadaczami kawałka ziemi 1400 m2 .Działka w spokojnej okolicy,tylko jeden sąsiad za płotem ,reszta dziłek na sprzedaż .Trochę ...
  4. "Pamiętnik znaleziony w betoniarce" - Yemiołka + Jano

    CHIŃSKIE TORTURY

    Wydaje mi się, że żyjemy. Jestem głodna, więc chyba to prawda. Żyjemy, HURRA!
    Oznacza to ni mniej ni więcej, że udało nam się zwycięsko przebrnąć premierową konfrontację z dwoma seniorami naszych rodów, a zarazem: Naczelnym Inspektorem i Głównym Wykonawcą. A było ciężko. Seniorzy to istoty o znacznie ponad przeciętną wybujałym Widzimisię, posiadacze JedynieSłusznychRacji, wyjadacze z NiejednychPieców, bajeranci, szantażyści, cholerycy ...
  5. Dziennik Majki

    Dni mijają, a promesy kredytu jak nie było, tak nie ma. Czekamy, bo chcielibysmy wiedzieć na czym "stoimy". Podobno do końca tygodnia ma być. Do kosztorysu robót wyceniamy pracę, które chcielibysmy aby zmiesciły sie w kwocie o która się staramy.
    Wychodzi, że na ocieplenie i tynkowanie ścian zewn. wydamy ok. 15000, kotłownia z kominkiem wodnym - 12000, szambo do 5000, ocieplenie stropodachu ok. 6000, wyposażenie łazienki / się zobaczy/. Nie wiem co wpisywać w kosztorys ...