dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data wpisu 26-09-2008

Teraz zaczyna się najprzyjemniejsze

Jak pamiętacie wybraliśmy firmę McDomus jako firmę, która wybuduje nam dom.
Dlaczego tak zrobiliśmy po blisko rocznych poszukiwaniach wiecie już z historii tego dziennika.

Teraz postaram się przybliżyć szczegóły czerwcowej wizyty w McDomus, a potem, w następnych postach parę aktualności.

Aby podpisać umowę wybraliśmy się wszyscy razem = w trójkę, do Przystajni koło Częstochowy na zaproszenie Pana Tadeusza Małczaka (prezesa McDomus).
Ja tam już raz byłem, jak wybierałem firmę pod kanadyjczyka.

Na miejsce dotarliśmy chwilę przed 16:00 - z Warszawy do Przystajni (via Janki, Piotrków Trybunalski, Częstochowa) trasa zajmuje około 3:00-3:30 przy średnim dociskaniu gazu do deski. Najfajnieszy to odcinek Piotrków-Częstochowa gdzie praktycznie nie ma fotoradarów i można gnać ile fabryka dała

Fabryka mieści się kilku z post-pgr'owskich zabudowaniach, które Pan Małczak wykupił. I teraz parę fotek.


Bodajże krokiew (do czyjegoś budynku). Drewno - oczywiście niemiecki Klenk Holz (czy jakoś tak). Jakość porażająca. McDomus nawet drewno na podbitkę kupuje w Klenk Holzu.


Przykładowa ściana jeszcze nieocieplona.


A tutaj czyjaś ściana, właśnie zamykana. Na zdjęciu Pan Małczak.
To co mnie poraziło to dokładność i jakość wykonania. Wszystkie ściany przygotowywane są na specjalnych stołach gdzie konstrukcja jest odpowiednio ściskana pneumatycznie na czas łączenia elementów. Dopiero po usztywnieniu konstrukcji ląduje w nich wełna (dokładnie ułożona) i ściana jest zamykana. Każda kantówka jest dodatkowo impregnowana, chociaż fachowcy z Klenk Holza bardzo się ponoć dziwili po co Polacy chcą dodatkowo impregnować drewno "Przecież jest suszone komorowo, strugane i nie ma potrzeby tego robić" - mówili. Ale Pan Małczak im wytłumaczył, że polscy klienci chcą mieć zielone drewno i tak trzeba robić
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze