dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

wizyta na targach budowlanych

Oceń ten wpis
20 03 2010

na działkę nie pojechaliśmy, bo chociaż zrobiło się ciepło, to padało. WYbraliśmy się za to na targi budowlane. Przeszliśmy je w błyskawicznym tempie, bo nasza córka nie pozwoliła się zatrzymać przy jednym stoisku dłużej niż kilka minut. Zwiozłam full broszur. Pozytywy wizyty:
- pogadaliśmy trochę o kominkach wolnostojących. Zobaczyliśmy na żywo dovre astro 3 i 4 w wersji P i WB. Jesteśmy bliscy wybrania jednego z tych modeli. Do tej pory obstawaliśmy przy uniflam antaya podejrzanym w dzienniku Irmy. Mamy jednak problem z umiejscowieniem tej kozy. W projekcie jest zaplanowana w niezbyt sensownym miejscu pod kątem wizualnym - rura miałaby iść zaraz koło okrągłego słupa. Kawałek dalej jest kolejny słup. Chcemy więc po pierwsze zrobić zamiast okrągłego zrobić słup o kwadratowym przekroju, jak ten pierwszy. Można wtedy obłożyć je czymś np. betonopodobnym. Coś podobnego widać na wizualizacjach domu Doskonały 1 na stronie "domów z wizją." Między nimi natomiast umieści kozę. Wtedy jednak taka szeroka może nie pasować. Dovre z kolei jakościowo jest lepszy.
- pozbieraliśmy parę namiarów na okna, bramę, schodu, na które prześlemy dane do wyceny czy zaprojektowania
- na samym końcu wzięłam książeczkę o urządzaniu kuchni. Sporo ciekawych pomysłów na sensowne urządzenie kuchni,a przy okazji fajne przepisy kulinarne. Przy okazji oglądania książeczki zaczęłam zastanawiać się czy jest sens na siłę robić wysoki barek i hokery. Podoba mi się takie rozwiązanie, ale mamy chyba jednak na to mało miejsca. Nie wiem, czy nie lepiej zrobić większą wyspę z blatem roboczym, a podarować sobie te stołki. To jednak sprawa do przemyślenia na przyszłość.
Na razie musimy podjąć jakąś decyzję z tym kominkiem, bo na etapie stanu zero będzie robiona rura doprowadzająca powietrze od dołu, więc musimy już wiedzieć, gdzie ten kominek będzie miał stać no i jaki będzie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze