dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bartłomiej

Dziennik Bartłomieja

Oceń ten wpis
27.05

Minęło siedem dni odkąd nie zaglądałem do mojego dziennika. Wypada więc uzupełnić.....

Po przegonieniu wszystkich napotkanych chmur znad mojej budowy robota ruszyła na nowo. Końcówki murów są "wyciągane" do odpowiedniego poziomu wyznaczającego strop, już widac pierwsze działówki na parterze. Cieszę się, że moje wyobrażenie o przestronności pomieszczeń parteru jest potwierdzane przez "organoleptyczne" doświadczenia rzeczywistości. W salonie można juz tańczyć (choc trzeba uważać na rusztowania), korytarz wcale nie jest taki wąski, jak mi się wydawało a i łazienka też godnie przyjmie chętnych do zażywania kąpieli. Ponoc tak jest, że człowiek widząc surowe mury ulega złudzeniu małej przestrzeni i nierzadko zdarza się, że w ostatniej chwili dokonywane są jakiś mało przemyślane powiększenia pomieszczeń. Potem okazuje się, że wszystko wychodzi za duże bądź niekształtne. Pomny tego nie zwracam uwagi na moje "odczucia" i odwołuję się do wymiarów pomieszczeń, które znam już przecież prawie na pamięć. Jest dobrze, właśnie tego się spodziewałem.

Postępy na budowie?
Wspomniałem już o ścianach. Dodatkowo, otwory dzwiowe i okienne doczekały się swoich nadproży. W tym tygodniu rusza układanie szalunku pod strop.

Odebrałem projekt stropu żelbetowego od mojego projektanta. Mam nadzieję, że nie sprawi on żadnego problemu mojemu wykonawcy, bo i niby dlaczego. Na piątek/sobotę obecnego tygodnia planowane jest zalanie stropu.
I tu będę miał do Was prośbę o pouczenie mnie, jak należy się obchodzić z takim stropem. Co przypilnować, jak pielęgnować, na co pozwolić a na co nie podczas i po wylewaniu? Jak długo to powinno stać itd. W tym celu założę oddzielny wątek na forum "Wymiana doświadczeń". Mam szczerą nadzieję na Wasze dobre rady.

Zamówiłem więźbę dachową. Dzięki pomocy EM (!!! Raz jeszcze wieeelkie dzięki, Michał !!!) udało mi się wydać o prawie 3.000 złotych w porównaniu z ofertą mojego wykonawcy. Jestem z tego bardzo zadowolony. Dostawa więźby szacowana jest na ok. 12. czerwca.

W niedzielę byłem na targach MuratorExpo. Pozbierałem mnóstwo ofert, obejrzałem wiele ekspozycji. Ciekawe, ale bez zachwytów. I tak wszystkie elementy wykończenia mojego domu będę ustalał szczegółowo z konkretnymi dostawcami więc takie targi traktuję jako "rozpoznanie terenu" oraz okazję do zebranie wizytówek i kontaktów.

Wszystkim forumowiczom życzę miłego tygodnia.
Bartłomiej

cdn.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum