dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dzień 237. Bliskie spotkania z PGE. Ostatnie starcie?

    4 czerwca podjęliśmy próbę złożenia Oświadczenia o wykonaniu instalacji (https://pgedystrybucja.pl/content/download/2381/file/37_Oswiadczenie_o_wykonaniu_instalacji_15.06.2016. pdf), przy czym fragment "zostały odebrane przez osobę posiadającą uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji w budownictwie w wymaganym zakresie, a odbiór został potwierdzony protokołem odbioru bez zastrzeżeń (pozytywnym protokołem odbioru)" skreśliłem, jako nieuzasadniony. PGE nie przyjęło takiego ...

    Updated 04-07-2018 at 23:47 by juwicz (dodanie zdjęć)

    Tagi - katalog słów kluczowych: pge pruszków, przyłącze elektryczne Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dzień 236. Hydraulika w łazience i kuchni

    Niedziela i wtorek pod znakiem dalszego montażu baterii w łazience i kuchni. W łazience szafka z umywalką i baterią gotowa, jak również podłączenie wanny. Została instalacja i regulacja baterii przy wannie i pryszniców.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1669.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	415685 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1668.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	415686 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1670.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	415689

    W kuchni trochę się zeszło przy wybijaniu otworów w zlewie. Samo wybijanie w sumie poszło łatwo, ale uzyskanie otworu o odpowiedniej średnicy już ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: hydraulika, kuchnia, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Fotowoltaika działa!

    27 czerwca roku 2018 zacząłem produkcję prądu!

    Już na etapie budowania domu dużo myśleliśmy o fotowoltaice. Niestety wtedy rządzącym nie spieszyło się z uruchomieniem programu dotacji. Gdy w końcu ruszył program Prosument, to zniknął tak szybko, jak się pojawił. Później w niektórych gminach były programy, dzięki którym można było dostać 80% dotacji, ale nie w bogatej Wielkopolsce

    Tym razem załapałem się na program Prosument II, czyli ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: fotowoltaika, prąd, prosument Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Dzień 233. Szafka pod umywalkę w łazience

    Dokończyłem montaż szafki pod umywalkę. Jeszcze podłączenie baterii, odpływu i gotowe
    Domówiłem też uszczelki do gniazd dla uzyskania wersji bryzgoszczelnej i teraz jest już dobrze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1658.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	415620 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1659.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	415690

    Updated 03-07-2018 at 23:52 by juwicz (dodanie zdjęć)

    Tagi - katalog słów kluczowych: szafka, umywalka, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dzień 231. Łazienka ogólna

    Próba zamontowania szafki pod umywalkę w łazience ogólnej wykazała, że odpływ mógł być spokojnie umiejscowiony dużo niżej. Oczywiście biorąc pod uwagę przede wszystkim wzrost mojej żony Ale nawet patrząc na instrukcję montażu szafki wychodzi, że wysokość umiejscowienia naszego odpływu skutecznie uniemożliwi dowolne zamocowanie szafki i tym samym umywalki.
    Tylna listwa wzmacniająca szafki przechodzi więc nam na wysokości doprowadzeń wody. Muszę przedłużyć ...

    Updated 30-06-2018 at 23:17 by juwicz (dodanie zdjęć)

    Tagi - katalog słów kluczowych: podłączenia, umywalka, wanna, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum