dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Aggi

Dziennik Aggi

Oceń ten wpis
Finisz trwał tyle, co ciąża – 9 miesięcy, o ile zbyt lekkomyślnie nie zakładam, że to, co mam teraz to się nazywa „finisz”, a nie na przykład „sina dal” :-? .
Kombinowałam sobie w swoim ciasnym rozumku, że skoro ZE dał warunki przyłączenia, to znaczy – wiedział co robi, przemyślał, obadał, zdecydował. Jeśli jeszcze do tego dołożyli projekt umowy przyłączeniowej jasne jest, że wszystko mają pod kontrolą. Równolegle „robił się” projekt domu i czas był wysoki podpisać umowę z ZE i przygotować wszystko na ZUD i do pozwolenia na budowę. Oczywiście ostatecznej wersji umowy do podpisu ani widu, ani słychu… :evil:

Zaczęło mnie powoli nosić. Nadużywana koleżanka z ZE uspokajająco powtarzała mi za każdym razem:
- To się nie uda. Tyle razy ci mówiłam – nie masz co liczyć, że ZE zdąży z tym wszystkim na czas.
Miotało mną po mieście w bezsilnej wściekłości jak nieprzymierzając Shrekiem po Duloc. I właściwie to już miałam ogłupieć doszczętnie, kiedy mój architekt po konsultacjach tu i tam podsunął mi rozwiązanie. Olewamy umowę! Zostajemy z warunkami przyłączenia, do tego dokładamy moje oświadczenie, że uzupełnię dokumentację jak już będę miała czym. Gdyby to nie przeszło to doprojektuje się na cito jakiś milutki agregacik prądotwórczy :wink:
No to ja myk w samochodzik i pędzę do gminy sprawdzić czy tak się da. (Wtedy - 2003 jeszcze gmina wydawała pozwolenia). Lecę najpierw do Miłego Młodego Człowieka, opowiadam co słychać, otrzymuję stosowna i budującą dawkę otuchy i zostaję wysłana z moim problemem do Tego Pana Inżyniera. Ten Pan Inżynier okazuje się być bardzo komunikatywnym gościem, więc rozsiadam się na trochę dłużej :wink: Jest naprawdę sympatyczny, chętnie służy radą, zadaje mi pytania i widać, że wcale nie ma ochoty pozbyć się gadatliwej petentki. Na koniec rozmowy dochodzimy do sedna i okazuje się, że rozwiązanie jest do przyjęcia. Opęka się bez łaski ZE!!! Hurrrraaaa! :D :D :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum