dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data oryginalnego wpisu 05-11-2007

Dwie informacje.

1. Kanalizacja: Dzwoniłem do Referatu Inwestycji z zapytaniem co z moim pismem. Poszukają Mam dzwonić dzisiaj popołudniem albo jutro.
Przy okazji dzwoniłem też do Referatu Ochrony Środowiska z zapytaniem czy nie będzie potrzebna decyzja środowiskowa jeśli chodzi o przedłużenie kanalizacji.
Prawdopodobnie nie

Co się zmieniło?

Rok 2004 Dz. U. Nr 257, poz. 2573
Sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko mogą wymagać następujące rodzaje przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko:
72) instalacje do oczyszczania ścieków, niewymienione w § 2 ust. 1 pkt 38, przewidziane do obsługi nie mniej niż 400 równoważnych mieszkańców;

czyli wszystko okej, ale już za moment

Rok 2005 - Dz. U. Nr 92, poz. 769
I) po pkt 72 dodaje się pkt 72a w brzmieniu:
"72a) sieci kanalizacyjne, którymi odprowadzane są ścieki, z wyłączeniem przyłączy odprowadzających ścieki z budynków;",

czyli dupa wielka bo na taką decyzję środowiskową się 3 miesiące czeka

ale na szczęście:
Dziennik Ustaw 2007 nr 158 poz. 1105 (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 sierpnia 2007 r)
h) pkt 72a otrzymuje brzmienie:
„72a) kanały zbiorcze przeznaczone do zbierania ścieków z co najmniej dwóch kanałów bocznych;”.


czyli powinno się obejść bez decyzji środowiskowej. yupi

2. Dzwoniłem do Ochrony Środowiska w Starostwie w Pruszkowie. Jutro do obioru pozwolenie wodnoprawne na usunięcie sączków Do zapłaty 217PLN.

Co to oznacza?

możemy składać pozwolenie na budowę jak będziemy mieli projekt i plan zagospodarowania działki zrobiony fajosko, co nie?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze