dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Cięcie płytek Paradyż Arkesia WaterJet

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A czym były cięte płytki że tyle odpadów?
    Rozwój sytuacji z płytkami Paradyż Arkesia był taki, że pojawiła się maszyna wodna duża. A i tak płytki trzaskały.
    Próba cięcia otworów pod gniazda - dwie kolejne płytki glazurnik zepsuł.
    Pojechałem więc do firmy tnącej WaterJet. Dzwonią, że za mało zapasu zostawiłem, bo płytki trzaskają. Więc wziąłem ostatnie trzy płytki, które mi zostały. Ich cięcie wyglądało tak (to cięcie trzech różnych
    ...
  2. Dom mały ale własny

    W najbliższym tygodniu planuję już zamówić projekt (ostatecznie BW-55) i po jego otrzymaniu wysłać zapytania do kilku firm dotyczące wyceny realizacji do stanu deweloperskiego. Chciałbym, aby całą budowę realizowała jedna firma. Jak na razie mam dwie takowe i do nich w pierwszej kolejności będę wysyłał wnioski. Druga sprawa - ostatnio rozmawiałem z osobą kończącą budowę (podobnie jak ja niemającą zbyt wiele czasu do kontroli wykonania budowy) i zasugerowała mi, ona żebym ...

    Updated 18-06-2018 at 09:58 by Kalic

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Stan zero rozpoczęty

    11 czerwca 2018 rozpoczęliśmy budowę. Pierwszego dnia były głównie prace ziemne. Była dość gruba warstwa humusu - ok 40cm, a pod nim 20cm piachu ze sporą domieszką humusu. Podjęliśmy decyzję o wybraniu wszystkiego do 60cm. Dla przypomnienia, dom będzie stał na płycie fundamentowej. Do opaski użyliśmy EPS Termo Organika fundament Silver. Pod płytę idzie 10cm XPS - wybór padł na Synthos Prime S. Kilka zdjęć z akcji:


    ...

    Updated 15-06-2018 at 18:33 by Owczar

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Luty 2018 - Planeta 2 - kanały powietrzne do kominka

    Częściowo rury do rozprowadzenia ciepłego powietrza znad kominka mieliśmy zrobione już przy montażu . Ekipa w pierwszej fazie przekuła się tylko na piętro i wyprowadziła rury w okolice miejsc w których one będą.
    Powietrze będzie rozprowadzanie jedynie grawitacyjnie.
    Przez okres zimy zdarzyło się parę mroźnych dni, więc od razu mogliśmy przetestować kominek. Zamówiliśmy w kratki.pl wkład powietrzny Lucy 16. Bardzo ładnie wszystko się spala, nie trzeba co ...

    Updated 14-06-2018 at 12:43 by wspolpraca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	414882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	414883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek 4.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	414884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek 5.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	414885   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek3.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	414886  

  5. Dzień 216. Kanalizacja...

    Optymizm wykonawcy okazał się nieuzasadniony: po wykonaniu kanału sanitarnego musi nastąpić jego odbiór. Dalsze prace, w tym wykonanie przyłącza, muszą poczekać. Czekamy...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kanalizacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum