dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lanius

  1. Dom Janusza I Blanki

    Budowa, trwa chociaż niby zima. Początkowo zakończyłem budowę w październiku 2004. Skończony dach (deskowanie+ papa) oraz zabite deskami okna myślałem, że tak skończę sezon budowlany 2004 r. Jednak w listopadzie zacząłem się mocno zastanawiać czy nie za szybko skończyłem. Decyzja była krótka skoro nie ma zimy należy jak najszybciej odbijać dechy i ruszać dalej z budową. Zacząłem od wstawienia okien na dole. Odbyło się to dość sprawnie. Wcześniej zakupione okna wstawiliśmy ...
  2. Dom Janusza I Blanki

    Początkowo jakoś szło. Zrobił ściany piętra u kumpla. Kumpel się upierał, żeby zrobił od razu strop. Ale ja się też uparłem, że musi zrobić teraz u mnie ścianki to wróci do niego tak jak było w umowie. Coś przeczuwać musiałem bo zwlekał, kombinował ale w końcu po 3 tygodniowym opóźnieniu przyszedł. O tej pory jakoś szło. Aż do stropu. Majster powiedział, że najpierw się robi strop a potem schody i teraz musi to robić (wcześniej mówił odwrotnie) Dobra rób ten ...
  3. Dom Janusza I Blanki

    Obiecałem to zaczynam opisywać.
    Pierwszy błąd na tym etapie polegał na tym, że wspólnie z kelegą zatrudniliśmy tego samego murarza. Wydawało nam się że pogodzimy jego czas i technologicznie nie będzie przestojów. Jednak nawet przez myśl nam nie przeszło, że ten "mistrz" nie informując nas o tym zamierzał prowadzić 4 budowy naraz.
  4. Dom Janusza I Blanki

  5. Dom Janusza I Blanki

    No jestem po długiej nieobecnoœci.
    Całe lato i pół jesieni upłynęło na ciężkiej harówie, walce z wykonawcami i przeciwnoœciami losu. Wszystko działo się jak w filmie sensacyjnym. Może powoli jakoœ uda mi się wszystko po kolei opowiedzieć.
    Coprawda osięgneliœmy błogosławiony stan upragniony (surowy) ale ile nas to wszystkiego kosztowało. Niby dom już cały stoi ale jedna myœl mnie nie opuszcza.
    Gdybym wiedział ile to wszystko kosztuje i z czym należy się borykać nigdy bym ...
Strona 1 z 3