dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Dzień 1225. Nocne lampki przy łóżku

Na krajowym rynku jakoś nam się nie udało znaleźć takich lampek bez włącznika. Natomiast w dalekiej Azji można sobie wybrać wersję z włącznikiem lub bez, o większej/mniejszej mocy

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5001.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	454804 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5013.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	454805
    Tagi - katalog słów kluczowych: lampka do sypialni, oświetlenie, sypialnia Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. rura gazowa na działce

Cytat Napisał tomot79 Zobacz post
    Witam ja mam nieco inny przypadek, a mianowicie chcę kupić działkę budowlaną, okazuje się że po przekątnej przechodzi rurociąg prawdopodobnie gazowy oznaczony jako nieczynny. Nikt się do niego nie przyznaje: kopalnia, gazownia, elektrociepłownia. Rurociąg ma oznaczenie "gnieczynny", nie jest połączony, końcówki takjakby odcięte. Jest prawdopodobnie stary rurociąg kopalniany po zlikwidowanej kopalni, dość głeboko zakopany. Obok jest duża firma, hale magazynowe, które
    ...
  3. Folia czy papa na chudziaka?

Mam suchą działkę, piasek - po co mi w ogóle hydroizolacj? No, może dla spokoju sumienia dam folię budowlaną z atestem...

Cytat Napisał janzar Zobacz post
    To chyba tyle w temacie folii.

IMO nie ma co oszczędzać tam, gdzie błąd jest nienaprawialny albo koszty naprawy wielokrotnie przewyższają oszczędności. Hydrozolacja pozioma to doskonały przykład takiego miejsca.

Warunki hydrologiczne ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Antyradon1.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	454179  
  4. Rekuperacja i kominek / koza

Olewając marketing sprzedawców, że muszę kupić nowy-szczelny kominek mam pięknego, zabytkowego Jotula, a nie nowoczesne brzydactwo za grube pieniądze.

Komin potrafi wytworzyć kilkadziesiąt Pa podciśnienia.
    Weźmy wykres wentylatorów z mojego rekuperatora:

Jak nawiew ma opory 65Pa i chodzi na umownym pierwszym biegu to tłoczy około 210m3/h. Jak komin w tym czasie ...
  5. Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dzień dobry po raz pierwszy (choć czytam od dawna).

Ten wątek stał się miksem dziennika budowy z komentarzami i moimi przemyśleniami dotyczącym różnych decyzji. Istotne dla mnie rzeczy z tego i z innych tematów dorzucam do Bloga (czy jak kto woli nazwanej na tym forum dziennikiem budowy). Link pod moim avatarem i tutaj

Kilka lat temu zamieszkaliśmy we własnym mieszkaniu w bloku. Po wielu latach wynajmowania (wiem, głupi byłem - jakbym nie wynajmował, tylko spłacał
    ...