dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data oryginalnego wpisu 16-07-2008

Przyznam, że dzisiaj na budowie nie byłem
Normalnie, aż się sobie dziwię.

Raport od geodetki Agnieszki dostałem - wszystko wyznaczone na dnie wykopu zostało wczoraj wieczorem.
Papa już przygrzana do chudziaka, zaczęli stawiać szalunki PERI.
Jest tego chyba z 18 koszy, więc chwilę im to zajmie.

W samochodzie mam 500 gwiazdek dystansowych, trzeba jutro zawieźć na budowę. I zapłacić za resztę pospółki, odebrać i zapłacić za przepust GWC REHAU, odebrać fakturę za beton. Będzie trochę jeżdżenia.

Dzisiaj zamówiłem też 59 sztuk Comaxów H 80/12/20. Jeśli ktoś nie wie co to jest Comax to zapraszam tutaj http://betomax.pl/index.php/smartcms...jenia_odginane Bardzo fajny system zapewniania ciągłości zbrojenia w przypadku betonowania na raty. No bo u nas betonujemy na raty. Na początku zalewamy ściany fundamentowe łącznie z grubością płyty (czyli tyle i ma być do wierzchu płyty fundamentowej) - zalewamy z przyczepionymi do wnętrza szalunku Comaxami. Następnie po rozszalowaniu zrywa się folię i np. rurką odgina przygięte stalowe pręty (w tym przypadku 43cm pręta fi 12mm). I taki odgięty pręt łączy się z zbrojeniem płyty fundamentowej. Gitez, prawda

Zamówiłem zatem 59 sztuk Comaxów (73mb) i 500 gwiazdek nie wiadomo po co - bo potrzebne są podkładki/dystane poziome a nie pionowe.
Jutro Comaxiki mają przyjechać na budowę.


Może pod koniec tygodnia będzie decyzja kredytowa
Liczymy na to, oj liczymy...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze