dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bio

  1. Dziennik budowy kotła c.o. na paliwo stałe.

    Kotły ze spalaniem dolnym.


    Kotły stalowe na paliwo stałe, wypierają konsekwentnie kotły żeliwne. Tak samo kotły ze spalaniem dolnym, wypierają kotły ze spalaniem górnym. Jestem zwolennikiem kotłów ze spalaniem dolnym.
    Faktem jest, że płomień i żar ma mniejszy kontakt ze ścianami kotła, gdyż część komory załadowczej odbiera ciepło w ograniczonym zakresie. Kocioł ze spalaniem dolnym ma to do siebie, że spaliny opuszczają komorę spalania dolem, ...
  2. Dziennik budowy kot?a c.o. na paliwo sta?e.

    Kotły ze spalaniem górnym


    Niezależnie od materiału z jakiego kocioł został wykonany rozróżniamy dwie metody spalania paliwa. Mamy więc kotły ze spalaniem górnym i dolnym. Ze względu na łatwiejszą konstrukcję, mniejsze wymagania kominowe, często też niską cenę, kotły ze spalaniem górnym królowały na rynku. Z założenia są przystosowane do spalania koksu. Nie wiem kiedy dokładnie i jak to się stało, że zaczęto dopuszczać spalanie w nich węgla, ...
  3. Dziennik budowy kot?a c.o. na paliwo sta?e.

    Materiał do budowy kotła


    W poście wyżej przedstawiłem w zarysie proces spalania. Obecnie zastanowimy się jak efektywnie wykorzystać ten proces do naszych celów grzewczych. Służy do tego kocioł c.o. Na początek może rozpatrzmy materiał z którego są ogólnie wykonywane.

    -żeliwne z powierzchnią grzewczą wykonaną z żeliwa
    -stalowe z powierzchnia grzewczą wykonana ze stali

    Kotły zeliwne jeszcze nie tak dawno były najpospolitrzym ...
  4. Dziennik budowy kotła c.o. na paliwo stałe.

    Spalanie

    Witam!

    Musimy na początek poznać mechanizm spalania paliw stałych. Wiedza ta pozwoli zrozumieć zjawiska zachodzące w kotle.

    Spalanie każdego paliwa stałego składa sie z trzech podstawowych etapów, których nie możemy zamieniać miejscami.
    1) Suszenie.
    Trudno wyobrazić sobie mokrą kartkę papieru, którą chcemy podpalić i udaje nam się to natychmiast. Zużyjemy kilka zapałek zanim pojawi się anemiczny płomień. ...
  5. Dziennik budowy kotła c.o. na paliwo stałe.

    Witam.
    Tak jak obiecałem ruszamy jutro. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że nie spotkałem do chwili obecnej na polskim rynku wydawniczym literatury dotyczącej tego tematu. Jedynym źródłem wiedzy z jakiej korzystałem są ogólnie dostępne poradniki, praktycznie nic nie wnoszące. Zawierają pobieżne opisy kotłów przez kogoś produkowanych z podstawowymi danymi technicznymi.
    Ulotki reklamowe, też nie są wiarygodne, wiadomo z jakiego powodu. Trudno sie temu dziwić. ...
Strona 1 z 2