dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Anula

Dziennik Anuli i Pawła

Oceń ten wpis
Trochę miałam przestoju w pisaniu dziennika ale to dlatego że na budowie nic się nie dzieje - robotnicy pojechali na świeta wielkanocne do domu. A ja chodze po tej budowie i co chwila dostaje zawału. No może troche przesadzam ale np. dlaczego to jest tak ze z 3 par drzwi zamontowanych na parterze każde kończa sie w różnej odległości od obecnej podłogi. Jak tu teraz zrobic wylewke pod podłogę (ta prawdziwą). Logicznie byłoby równać do tych co zaczynaja się najniżej ale.... wówczas pierwszy stopien schodów będzie się nadawał dla słonia (alternatywnie można zrobić dodatkowy o niepełnej wysokości - mój Boże jak to będzie wyglądać). Z innej beczki - tynki im bardziej schną tym gorzej wyglądaja :smile: może taka juz ich uroda albo robia to z sympatii dla tynkarzy którzy namawiają na kładzenie gipsu. Na razie zapieramy się z przyczyn finansowych chociaz juz zeszli z 9 zł za metr do 8.
W tak zwanym miedzyczasie szukam różnych materiałów potrzebnych na dalszym etapie robót. Juz mnie głowa boli od tych cen. Styropian FS20 150 za m3!!!!! Za to znalazłam maty do zbrojenia wylewki za 6 zł (2 x 1 m). czy ja juz wspominałam że w podłodze mamy takie zbrojenie że mozna po niej jeździc czołgiem?
Poza tym cały czas się bije z myslami co do podłogówki, tynku zewnętrznego, rodzaju pieca, rodzaju parkietu..... Osiwieć można. Paweł upiera się żeby w wiatrołapie i w hallu dać ogrzewanie podłogowe ale ja się strasznie boję błędów w zrobieniu wylewki (czy tez jastrychu). Oczami wyobraźni juz widzę popękana i odpadająca terakotę. Drugi zgryz to tynk zewnętrzny: akrylowy czy mineralny? jeszcze nie spotkałam sprzedawcy który by mnie nie namawiał do akrylowego. Na moje pytanie czy się przesadnie nie brudzi, każdy zarzeka się że skąd! Ponadto wszyscy przekonują że mineralny plus farba silikonowa to wyjdzie drożej niż akrylowy. Nie wiem jak to się skończy bo mam niemoc decyzyjną. CDN mam nadzieję
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum