dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Najtańsze ogrzewanie domu ?

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli kable w wylewke, panele na dach i święty spokój
    Albo serwisowanie PC i nadzieja, że zdąży zarobić na wymianę/kosztowną naprawę zanim się zepsuje. Im większe zapotrzebowanie na ciepło, tym szybciej zaczniemy odcinać kupony. Więc paradoksalnie PC ma tym większy sens, im większe zapotrzebowanie na kWh i namawiając do budowania domów energooszczędnych producenci PC podcinają gałąź, na której siedzą.

Powiedzmy, że masz do "ulokowania"
    ...
  2. Budowa domu z pompą ciepła

Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    W moim projekcie wcisnęli kominek aby zbić wartości przy gazie. Wstawienie PV powinno załatwić temat.
    Czyli nic się nie zmieniło ;/ Wnerwiające to jest. Dla mnie kable były najwygodniejsze i sam je mogłem zrobić. Miałem mapki, wyceny , KB mówił że się da załatwić....a tu przyszła nowa babka do NB i pozamiatane. W sumie to bardziej niż ona, wnerwiają mnie te przeliczniki (prąd x3 bo z nieekologicznego węgla) Tyle że ja jestem w rejonie zespołu elektrowni wodnych,fakt
    ...
  3. Budowa domu z pompą ciepła

Cytat Napisał maciejos36 Zobacz post
    W moim projekcie wcisnęli kominek aby zbić wartości przy gazie. Wstawienie PV powinno załatwić temat.
    PV nie grzeje, więc nie wpływa na EP (choć podpisujący się pod PCHE/świadectwem energetycznym może mieć inne zdanie). Kolektory, biomasa, klima, tania PC do CWU - to są bezpieczne sposoby "zbijania" EP
  4. Podłogówka, klima czy grzejniki?

Zacznijmy od końca - teorii "Źle się śpi przy podłogówce, więc w sypialni grzejniki, reszta podłogówka". Może i cos w tym kiedyś było prawdy - jak domy z WG były słabo ocieplone i podłoga musiała mieć ze 40*. We współczesnym domu jak nie dotkniesz, to nie jesteś w stanie stwierdzić, że grzeje (a jak dotkniesz, to przy drewnie idę o zakład, że nie raz byś się pomylił).

Łączenie podłogówki z kaloryferami to trudna sztuka i lepiej tego unikać. ...

Updated 15-02-2021 at 15:09 by Kaizen

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podłoga1.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	453051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podłoga2.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	453052  
  5. Najtańsze ogrzewanie domu ?

Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli kable w wylewke, panele na dach i święty spokój
    Albo serwisowanie PC i nadzieja, że zdąży zarobić na wymianę/kosztowną naprawę zanim się zepsuje. Im większe zapotrzebowanie na ciepło, tym szybciej zaczniemy odcinać kupony. Więc paradoksalnie PC ma tym większy sens, im większe zapotrzebowanie na kWh i namawiając do budowania domów energooszczędnych producenci PC podcinają gałąź, na której siedzą.

Powiedzmy, że masz do "ulokowania"
    ...