dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Ocieplenie dachu oraz podłogi poddasza nieużytkowego

    Cytat Napisał Jaro 78 Zobacz post
    Może ktoś podpowie dlaczego skrapla się woda na foli paroizolacyjnej?
    Buduję dom nowy od podstaw. Podczas układania 2 warstwy wełny na poddaszu zauważyłem że gzie nie gdzie zaczynać kapać woda spod 1 warstwy wełny.
    Dach jest pokryty gontem bitumicznym, papa podkładowa, płyta osb 18, łaty kontrłaty, folia paroizolacyjna wełna 20 cm między jętkami i na to ma iść jeszcze drugie 20 cm wełny na profilach (właśnie podczas układania tej drugiej warstwy zauważyłem
    ...
  2. Samoregulacja podłogówki

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Poczytaj o inercji w układach automatyki i dlaczego to działa w obie strony (strat - zysków).
    Mowa o samoregulacji podłogówki?
    Jeżeli przyjąć nierealne założenie, że interesuje nas moc grzewcza i mamy stałą temperaturę powierzchni - owszem. Zmiana wzrost/spadek mocy będzie taki sam, przy wzroście/spadku temperatury powietrza o 1*.

    Ale nas interesuje utrzymanie temperatury powietrza i temperatura podłogi nie jest stała.

    Jak temperatura
    ...

    Updated 17-02-2021 at 17:49 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Ilu tu jest użytkowników Home Assistanta?

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Zgłaszam się i ja.
    U mnie HA działa jako interfejs użytkownika, monitorowanie, zbieranie danych, integracja oraz automatyzacje.
    Core instalacji oparty na sterbox.

    Niestety prawie wszystko under construction
    HA ogarnia/będzie ogarniał tematy jak niżej:
    Sterowanie refleksolami w zależności od nasłonecznienia danej strony budynku, temperatury wewnątrz i na zewnątrz. Tak by max chronić przed słońcem latem - jeśli potrzeba.
    Sterowanie
    ...