dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    na razie pierwsza warstwa idzie na zaprawie cementowo-wapiennej z plastyfikatorem co do kleju to mam ATLAS SILMUR szary jak bloczki ale nie wiele mogę o nim powiedzieć na chwile obecna, jak zacznę robić kolejne warstwy na kleju to dam znać
  2. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    Minęło sporo miesięcy, nadeszła "zima" i w mojej opinii ceny materiałów miały iść w dół a tu wręcz odwrotnie . No to podjąłem męską decyzję i zamówiłem materiał, zanim ceny nie zwariują na sezon . po analizie rynku lokalnego, internetowego i marketowego wybrałem bloczki z bielskiego prefabetu w wersji 550 o wymiarach 24x49x24 cm uchwyt + pióro- wpust, w lokalnym składzie budowlanym dogadałem cenę i na płytę wjechały mi pierwsze palety.
    Chwile
    ...
  3. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    udało się dobrnąć do stanu 0 i no właśnie i co dalej ???
    porozsyłałem zapytania do kilku hurtowni o materiał na ściany. Generalnie to wiem że będzie to beton komórkowy no i teraz dylemat (jaki wybrać) szry czy biały
    cenowo wychodzi że szary :
    szary pióro/wpust 50,15[zl/m2]
    szary gładki 47,60[zl/m2]
    biały solbet 59,57 [zl/m2]
    przy 170 m2 różniceda 2000 na całości i mam dylemat....

    Drugi dylemat, bardziej mnie męczący
    ...
  4. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    Dzieci udało się spacyfikować więc można spokojnie dalej opisywać ...
    ze styropianami nie szło tak lekko jak się tego spodziewałem. Pionowe były klejone na kleju do styropianu (w pianie) i problemem był to że nie zawsze taki styropian chciał stać równo, a w szczególności jak był wietrzny dzień zanim klej złapał to troszkę "patronek Polskich piłkarzy" poleciało w przestrzeń. ostatecznie z pomocą kantówek 200x200 jakoś poradziłem sobie z tymi problemami.
    ...
  5. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    Może dziś się uda, bo wczorajsze próby wstawienia wpisu spełzły na niczym, gdy po trzecim napisanym poście po raz kolejny przypadkowo zamknąłem okno przeglądarki. Wtedy powiedziałem sobie dość, to nie jest dzień na wstawianie postów ale mam nadzieje że teraz poleci...
    Zaczęło się tak: dzień przed przyjazdem koparki na działkę zawitała Ekipa Geodetów i wytyczyli budynek.
    wszystko odbyło się sprawnie paliki na ławy geodezyjne były przygotowane i zastrugane
    ...