dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jkol

  1. Zdj?cia



    Droga wewnętrzna pomiędzy dwoma rzędami działek, a właściwie jej zaczątki. Dziwnym trafem właściciel terenu zrobił wyrównany odcinek pod koniec, a początek pozostawił tylko zasypany materiałem do utwardzenia drogi i nic z tym dalej się nie dzieje. Chyba muszę do niego podskoczyć z zapytaniem o dalsze losy tego przedsięwzięcia. Miły człowiek, więc chyba się dogadamy

    ...
  2. Próba morderstwa

    Dziś dostałem kosztorys wykonania fragmentu sieci wod-kan od ulicy gminnej do wysokości mojej działki i przyłączy od tejże do domu. Na razie cena wbiła mnie w podłogę - 34 tys!! O mało na zawał nie zszedłem. Wykonawca jednak mnie uspokoił, że policzył z nadmiarem coby potem obcinać, a nie dokładać. Policzył tak jakby ciągną sieć do końca mojej działki, a nie 1/3 jej szerokości. Poza tym 4 wcześniejsze działki, między mną a ulicą, będą też korzystać z tej samej ...
  3. Dom modułowy

    Rozpoczynam.
    Działka została kupiona w lutym (980 m2, 41,3 m x 23,7 m) w jednej z wsi podwarszawskich. Ładny prostokąt na płaskim terenie zorientowany na linii W-E długim bokiem. Na działce jest słup linii średniego napięcia ale w narożniku przeciwnym do części, w której będzie stał dom. Może to i niezbyt ozdobny element ale dzięki temu działka była tańsza niż sąsiednie. Zresztą linia będzie docelowo kablowana, to i słup zniknie.

    Obecnie walczę z ...