dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Mój mały dworek

    Za namową znajomych zdecydowałam się na prowadzenia zapisków z budowy naszego domu , w momencie kiedy wchodzimy powoli w fazę wykończeniówki.Niestety zbyt późno zorientowałam się ,że coś takiego jak dzienniki budowy istnieją ,aczkolwiek bardzo żałuję ,bo poszczególne etapy budowy obfitowały w niesamowite wrażenia i emocje ,o których po latach w ogóle nie będziemy pamiętać.Bywały chwile zwątpienia i zastanawiania się -po co nam to było ,ale w momencie kiedy z każdym ...

    Updated 03-02-2015 at 12:31 by MAŁGOŚKA 1507

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. spinanie..

    Hydraulik rozpoczął spinanie ciepłowni w pomieszczeniu na pompę ciepła. A ja osobiście zamontowałem stelaż na miskę ustępową na parterze. Dzisiaj po zamówieniu elementów wentylacji, pojechałem do Częstochowy do firmy, która wykonuje przede wszystkim kształtki nietypowe.
    Przy domu jednorodzinnym jest tak mało miejsca na rozbudowaną instalację że firma wykonała mi kształtki np. trójnik z dowolnym kontem i różnymi końcówkami takimi jak 200mm 100mm 80mm, ponadto wykonali odsadzenia ...
  3. Z122 zadaszenie tarasu.

    Temat moze juz nie dotyczacy budowy, ale mysle, ze rowniez jest bardzo wazny.
    Dlugo myslalam i szukalam pomyslow na zadaszenie tarasu.
    Konstrukcja pozostanie drewniana tak jak w projekcie, jednak nie chcialam jej niczym przykrywac na stale, a tym samym chcialam miec oslone przed sloncem i deszczem.
    No i trafilam przypadkowo na idealne rozwiazanie dla mnie o nazwie Patio, Tarasola.

    Chodzi mi teraz po glowie takie rozwiazanie jak na zdjeciach ponizej. ...

    Updated 29-01-2015 at 18:58 by Asia az

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	301698   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	301699  
  4. Okna, brama i drzwi wejściowe

    Temat jest w tej chwili otwarty. Jesteśmy na etapie wyboru, ale skoro padło pod poprzednim wpisem pytanie o okna, to napiszę co do tej pory się wydarzyło.

    Z racji tego, że okien jest niemało (w zasadzie chyba 80% elewacji ogrodowej to szkło), stawiamy raczej na okna dość ciepłe. Na pewno trzyszybowe. PCV - bo tańsze niż aluminiowe. Do tego tzw. ciepły montaż.

    Pierwsza wycena jaką dostaliśmy to był mały atak serca. Jakieś 120 tys. zł A w wycenie, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: okna, otwarty 3, stolarka okienna Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Istotna informacja

    Gdybyś ktoś kiedyś miał problem z wyborem idealnego kleju na gorąco to pozwolę sobie polecić ten oto http://www.buehnen.pl/glosariusz/klej-na-cieplo.html Doskonałe ceny i przede wszystkim jakość od lat mnie do nich przekonują. Polecam!
    Tagi - katalog słów kluczowych: kleje na ciepło, klejenie na ciepło Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum