dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Zamykanie stanu surowego

    Wreszcie dojechały okna - żałuję, że nie mogłem być przy montażu. Zawsze mnie ciekawiło, jak montażyści ustawią tego wielkiego HS'a, który waży blisko 500 kg! A waga okien na tyle zrobiła na nas wrażenie, że zrezygnowaliśmy z uchylania okna w kuchni 200x130, zostawiając je jako szklone w skrzydle. Takie skrzydło waży bez okucia uchylnego ponad 100 kg ! Jak pisaliśmy w poprzednich postach wybraliśmy okna Oknoplast Winergetic Premium z pakietami 3-szybowymi w kolorze Winchester. ...

    Updated 04-08-2017 at 20:58 by Anawa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna_1.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	394281   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna_2.jpg
Wyświetleń:	470
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	394282   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna_3.jpg
Wyświetleń:	433
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	394283   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna_5.jpg
Wyświetleń:	471
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	394284  
  2. Wybór stolarki okiennej - duże przeszklenia

    Już 2 miesiące trwa proces przetargowy, są duże 4 przeszklenia 2,70/2,50 i stąd PVC wstępnie odpadło, ale jedna firma twierdzi, że da radę.
    Fasady są od podłogi do sufitu
    Poniżej mój ranking, na razie bez żadnej preferencji.
    30 okien, 210mb.
    1. Internorm Wwa - HF310 + HS 3330, czyli alu-drewno
    - wg mnie najbardziej dopracowane, cena była wysoka 30%, ale teraz zeszli do 18% wyżej niż konkurencja, jedyna nie pewność to montaż
    - szklenie po obwodzie ...
  3. Remontowy zawrót głowy

    Dziś piątek - piąty dzień remontu. Powoli zbliżamy się do końca pierwszego etapu - wymiany okien przy tarasie. Jak dobrze!!! Hałas towarzyszący tym pracom może człowieka wykończyć.

    Rada dla wszystkich: jeśli planujecie wymianę okien - wyrzućcie na czas remontu dzieci z domu! Nasze dzieci przygarnęli na tydzień dziadkowie i dzięki temu oszczędziliśmy sobie dodatkowych nerwów.

    Punkt wyjścia, czyli elewacja ogrodowa przed demolką (beznadziejna jakość ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, okna 3 szybowe, remont, tynk sylikonowy elewacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Okna i brama, czyli zamykamy nasz stan surowy otwarty.

    Kolejny spory krok za nami. Stan surowy otwarty zamienił się w zamknięty. Wprawdzie nie na 100% zamknięty, bo nie ma jeszcze trójkątnych okien na górze, ale odczuwamy już ten cieplejszy klimat wewnątrz naszego domu, a przeciąg jest tylko wtedy gdy otwieramy naszego nowego "HaeSa" oraz prowizorycze drzwi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_1048.jpg
Wyświetleń:	394
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	312819Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_1050.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	312820

    Stylowe drzwi w kolorze płyty OSB zrobiłem samodzielnie, co jak na człowieka, który ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: brama garażowa, okna, okna 3 szybowe Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum