dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lygi

  1. 8

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    Pierwszy etap prac zakończony!
    Ściany i sufity są już wyszpachlowane i gotowe pod malowanie, ogrzewanie gotowe a łazienka i kuchnia gotowe pod kładzenie płytek, a „belki stropowe” już są na swoim miejscu.


    nowe tynki w salonie



    ...
  2. 7

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    Robią się ściany, robią się sufity, robią się okna. A najważniejsze że robi się łazienka. Przede wszystkim w łazience trzeba było usunąć starą zbutwiałą podłogę i legary i zrobić nową wylewkę. Potem trzeba było pomyśleć jak wykorzystać wnęki które tam były. Jedną wnękę przeznaczyłem na witrynę z półkami a drugą wnękę przeznaczyłem na szafkę z umywalką.

    ...
  3. 6

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    Ekipa remontowa na dobre zaczęła się rozkręcać. Zaczęli skromnie od 3 osób zamiast obiecywanych sześciu ale reszta miała dojechać. Ważne że prace trwają.
    SUFITY
    Zaczęło się od sufitów który należało zrobić podwieszany (szybciej, trwalej i lepiej niż zbijać stary sufit i kłaść nowy tynk.) i tu pierwszy zgrzyt. Fachowcy postanowili profile przykręcać bezpośrednio do sufitu poziomując je za pomocą kawałków drewna wkładanych pomiędzy profile a sufit.
    ...
  4. 5

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    Drzwi i pierwsza warstwa okien wróciła z ługowania. Efekt jest zdumiewający ! Zero farby na drewnie i metalu! Wszystko dokładnie oczyszczone. Niestety firma zajmująca się tym się nie popisała i szkodziła w transporcie parę drzwi. Wszystko przewodziła busem zwalone jedno na drugie na płask przez co na świeżo oczyszczonym drewnie w wielu miejscach potworzyły się głębokie rysy zrobione przez klamki i inne wystające metalowe części z innych drzwi leżących nad lub pod. Doszło
    ...
  5. 3

    Cytat Napisał Lygi Zobacz post
    Po oczyszczeniu domu ze wszystkich mebli i innych sprzętów pozostawionych przez byłych właścicieli najpierw zająłem się stolarką okienną.
    Niestety zakup nowych okien drewnianych ze względu finansowych był niemożliwy, a okna PCV nie wchodziły w grę bo nie wpisywały by się w kontekst klimatu domostwa toteż pozostało zająć się renowacją tych okien i drzwi które zastaliśmy w domu. Okna nie były w najgorszym stanie jak na swój wiek. Zwłaszcza te wewnętrzne ,bo okna
    ...
Strona 1 z 2