dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Abakon z ogrodem zimowym (bez ogrodu)

Zapraszam do śledzenia naszego dziennika budowy.
    Projekt domu "Abakon z ogrodem zimowym" ze zmianami.

Zacznę od tego, że od kilku lat wynajmujemy z mężem mieszkanie w Krakowie. Jakiś czas temu zaczęliśmy się przymierzać do kupna swojego M1. Krakowskie blokowiska nie spełniły jednak naszych oczekiwań. Wstrzymaliśmy się i temat umarł.

Na początku tego roku postanowiliśmy spełnić swoje marzenie i wybudować dom. Wiele osób odradzało ...
  2. Dom mały ale własny

Wczoraj byłem na spotkaniu z architketem. I nieco przygasł mój zapał do szybkiego i sprawnego przebiegu zmiany lokum na domek. Powód: KOSZT.
    Za dokonanie bodajże trzech zmian na parterze w obrysie domu i przeniesienie WC w inne miejsce oraz, w przypadku piętra, likwidacji trzech okien połaciowych dostałem wycenę: 1500zł
    Do tego koszt opracowania projektów rekuperacji oraz pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym doszło 4000zł
    Łącznie 5500zł
    Wydaje mi się, że ...
  3. W sąsiedztwie Puszczy Białej - ścianki fundamentowe

Powoli, swoim tempem jedziemy dalej z budową fundamentów.

Były dni, że pogoda nie rozpieszczała ale przynajmniej udało się rozpakować towar. W ławach małe bajoro. Całe szczęście, że deszcz nie był duży.
    3.11.2018
    ...
  4. geodeta wyznaczył obrys domu

31.10.2018 - geodeta wyznaczył obrys budynku na naszej działce
  5. Wybór stropu 4 pory roku

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się z wielką prośbą do osób zajmujących się budownictwem. Dokładniej chodzi mi o informację. Jaki rodzaj stropu mogę zastosować ? np terriva? myslę też o wiązarach.Czy warto?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skan.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	421594