dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ratpaw

  1. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Łyżka dziegciu w beczce miodu.

    Mój projekt, jak każdy inny, ma pewne mankamenty. Co mi nie wyszło i co zrobiłbym inaczej, mając wiedzę na moment obecny?

    Po pierwsze okno w kuchni jest trochę zbyt za mało podniesione w stosunku do projektowej posadzki na gotowo (poziom PPP). Chciałem, aby blat roboczy wchodził pod (nieotwierane) okno w kuchni, tworząc jedną płaszczyznę. Ta płaszczyzna miałaby szerokość w 80 cm na całej długości okna. No i tak
    ...
  2. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No to do roboty panie inżynierze!

    Mój architekt zaproponował od razu szeroki strop nad garażem. W rozmowie poprosiłem o pomoc w konstrukcji schodów wewnętrznych (mi jakoś nie wychodziły) oraz przesunięcie domu maksymalnie do granicy działki (czyli 3 metry), co wymuszało wspomniany wcześniej podcień przy drzwiach wejściowych. Dawało mi to dodatkowy metr ogrodu na całej długości domu od strony południowej kosztem martwej strefy od północy, gdzie w sumie zmieścić
    ...
  3. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Architektów odwiedziłem kilku.

    Jeden projektuje w stylu, który baaardzo mi się podoba. Na dodatek projektuje domy pasywne (choć on twierdzi, że domów pasywnych w Polsce nie ma!). Niech będzie, że prawie pasywne, pasywne po polsku - jak kawa po warszawsku, jedyna w swoim rodzaju, z łyżeczką wbitą do połowy w kawę sypaną, zalaną wrzątkiem dwa razy (drugi raz to tzw. dolewka).

    Arch ten to prawdziwy profesjonalista, wypytał mnie o styl życia, przeznaczenie
    ...
  4. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Co nieco o architektach.

    Mam swoje na temat architektów, a wynika ono wprost z moich doświadczeń i kontaktów z nimi.

    Pracownie architektoniczne mogą stworzyć dowolny projekt i każdy projektant Ci to powie. Ale: każdy ma swój styl, wypracowane przez lata podejście do inwestycji, zdanie nt systemów grzewczych itd itp. Architekt jest twardo stąpającym po ziemi inżynierem, a jednocześnie artystą, któremu czasem coś odbija. Nie piszę tego złośliwie,
    ...
  5. Dom pasywny w Gdyni - koncepcja

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Parterówka parterówce nierówna.

    Można łatwo przekombinować projekt, jeśli się nie zna kierunku podążania. Jest tym trochę jak przycinaniem drzewek bonsai - wizję całości trzeba mieć PRZED przejściem do detali, a te z kolei są kluczowe w późniejszym codziennym użytkowaniu domu.

    Założenia wstępne:
    - parterowy dom z nieużytkowym poddaszem
    - podpiwniczony, z powodu pochyłości działki - w piwnicy miałby być garaż, a wjazd do
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: koncepcja, pasywny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2