dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Dom mały ale własny

Po tygodniu nieobecności na budowie lada okazuje się, że chwila zacznie się kolejny etap. Fundament zalany betonem ponad tydzień temu już gotowy do stawiania parteru, ceramika (Wienerberger Porotherm) już dowieziona (system Dryfix), opakowania papy zgrzewalnej (na welonie szklanym) też przygotowane.
  2. Willa Diamentowa

Hej,

Wreszcie po długich poszukiwaniach i przeglądaniu setek projektów domu zdecydowaliśmy się na ten jedne wymarzony. Willa Diamentowa z biura projektowego MG Projekt. Projekt powstał na podstawie Szmaragda, gdzie rozkład pomieszczeń jest bardzo podobny, więc zapraszam do dzielenia się opiniami wszystkich forumowiczów, którdzy wybudowali także ten budynek

Willa Diamentowa urzekła nas nietuzinkowym wykończeniem elewacji, które dopełnia jego klasyczny ...
  3. Dzień 675. Ochrona rynien przed liśćmi

W zeszłym sezonie nie udało mi się zabezpieczyć rynien przed opadającymi liśćmi. Uchwyty oferowane razem z siatkami były do mniejszych rynien i jakoś nie udało mi się nic sensownego znaleźć. Kupiłem jedynie siatkę. W końcu znalazłem czas, żeby tę siatkę zamocować do rynien. Wykorzystałem do tego drut elektryczny odpowiednio wygięty. Jak będzie z trwałością rozwiązania? Zobaczymy

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7801.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	434699
    Tagi - katalog słów kluczowych: liscie, ochrona, rynna, siatka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Zaczynamy

.

Updated 12-09-2019 at 21:53 by baanaan

Tagi - katalog słów kluczowych: budowa, las, parterówka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dom mały ale własny

Dziś rano podjechałem na budowę zobaczyć co się dzieje i okazało się, że ściana fundamentowa jest już zrobiona tzn. zaizolowana Dysperbexem (min. 3 razy bo byłem jeszcze gdy miziano ją trzeci raz) na to poszedł (jednak) Termoorganika Fundament Silver, siatka i warstwa Dysperbexu na zewnętrz. Na to jest już zrobiona izolacja pozioma (jedna warstwa papy).

I dołączam fotki robione popołudniową porą

Nazwa:	20190905_144549.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	434306

Nazwa:	20190905_144555.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	434307 ...

Updated 06-09-2019 at 10:33 by Kalic