dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

bikosa

Babie Lato Bikosy

Oceń ten wpis
Zapomniałam napisać, że w trakcie podpisywania doniosłego aktu notarialnego "urwałam mojemu dzidziusiowi pępek” :roll: - teściowa powiedziała, że to na szczęście! Czyli budowa pod szczęśliwym znakiem urwanego pępka :wink: No ale dość tych dywagacji!
Działeczka miała już wydany WZiZT (na starego właściciela) i tu pierwsze nieprzyjemne rozczarowanie- nie można przepisać go na nas "(według aktualnie obowiązujących przepisów WZiZT wydane po 11 lipca 2003 można). Wystąpiliśmy o nowe warunki- tu piękny :D dla Pani z Gminy-, które cudem otrzymaliśmy po miesiącu!!
ZAKUPILIŚMY PROJEKT- HURRA!
Ciąg dalszy, czyli walka o uzbrojenie (a myślałam, że uzbrojenie jest potrzebne do walki?). Działka nazywała się uzbrojoną= wszystkie media w drodze przy działce (w linii prostej ok2-3m) Wystąpiliśmy o warunki na kanalizę- kolejna nieprzyjemna niespodzianka- trzeba zapłacić 900PLN! Jak tak dalej pójdzie to zanim zaczniemy budowę to zbankrutujemy :( ! Dalej nastąpiły wzloty i upadki. W bardzo szybkim tempie udało się uzyskaćodpowiedzi z Enei i gazowni :D Warunki na wodę mieliśmy wystawione na poprzedniego właściciela- i tu kolejna niemiła niespodzianka- mimo zapewnień Wodociągów, że możemy się na nich opierać :lol: (na tych warunkach) okazuje się, że jednak trzeba je przepisać na nas :( . Pomijając stracony czas, udało nam się to załatwić bez dodatkowych opłat :D . Pełni radości zanieśliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i projekt do poleconej nam przez Teskę adaptatorki. Cena cosi-cosi (2700PLN za adaptacje plus 3x700 za projekty mediów) ale Pani skuteczna w załatwianiu pozwolenia na budowę. I kolejna kłoda- okazuje się, że w w arunkach energetycznych jest zapis, że mają 6 miesięcy na wykonanie projektu przyłącza! Dzięki podpowiedzi dobrego ducha okazało się, że ten projekt tez zrobi w cenie! Hurra!
Teraz wszystko jest w ZUD, a my czekamy na pozwolenie na budowę.
W następnym odcinku ;-) jak kupowałam dach i wybierałam okna.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum