dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Inteligentny dom dla rozrzutnych albo naiwnych inwestorów?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Takie wyobrażenie po powierzchownej analizie tematu miałem o inteligentnym domu. Że może i fajne funkcje, ale koszmarnie drogie. Taki luksus żeby szpanować - bo wiadomo wszystkim, że to tak drogie, że nikt rozsądny tego nie instaluje dla korzyści funkcjonalnych.

    Patrz np. sąsiedni wątek o budżecie 20K zł na 120m2 dom gdzie padają rożne wyceny - każda na dziesiątki tysięcy.

    Właśnie zbliża się u mnie etap kablowania domu. Właściwie jeszcze wczoraj byłem
    ...
  2. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ad rem. Kable. Domyślnie instaluje się jeden regulator do jednego kabla. Macie jakos to pospinane razem do kupy? Czasem trzeba zmienić program pracy dla całej chałupy to chyba nikt nie biega z pokoju do pokoju? Jak wygląda centralne sterowanie grzaniem kabli? Jakieś dośwaidczenia praktyczne? Który producent to lepiej rozwiązał?
    Właśnie u siebie będę miał sterowanie DeviLink, ale montaż dopiero za kilka dni czy tygodni. Na razie podłogówki spięte na krótko przez styczniki i grzeją
    ...
  3. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Są podobno przepływowe co sensownie radzą sobie z utrzymaniem temperatury. Nie wiem, czy to prawda.
    Prawda, korzystam i sobie chwalę - ciepła woda po trzech sekundach, nie skończy się ile by się osób nie kąpało. Temperatura stała, jaką się ustawi. Koszt nowego podgrzewacza trochę powyżej 1000PLN, z tego co widzę koło 1400 w markecie budowlanym, chyba sporo taniej niż porządny bojler.
  4. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał błękitny rycerzyk Zobacz post
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Różnica w cenie kabli jest 10-20%. Na Twój dom ze 300zł taniej zapłacisz za kable Elektry. Więc to żadna różnica. Sprawdź sobie w sklepie tym albo innym.
    Podałem Ci też wycenę Devi (faktyczną, jak twierdzą) instalacji kabli w domu 175m2.
    Masz drogą ofertę na instalację i pewnie odlotową marżę na kable.

    Ja wybrałem elektrę, bo instalator gadał z sensem i słuchał, co ja od niego oczekuję. Spece od Devi głosili terie, o nie nadawaniu się wylewki z miksokreta
    ...
  5. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Cytat Napisał błękitny rycerzyk Zobacz post
    Czy ktoś mógłby mi udzielic odpowiedzi na pytanie, które zadałam kilka dni temu? Otrzymałam póki co 1 odpowiedź, za którą mimo wszystko dziękuję - jednak nie pytałam które kable są tańsze- devi czy elektry, bo to raczej oczywiste...
    Cześć rycerzyku. Ja za kable (ok. 68 m2 powierzchni podłóg) zapłaciłam:
    - 2632 zł za materiał - kable Elektra 20W/m,
    - 2000 zł za robociznę (w rzeczywistości zapłaciłam mniej, bo kolega dał mi zniżki, ale taka kwota była w wycenie).
    ...
Strona 1 z 3