dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. jak przerobić szkołę na mieszkanie

    Rok 2002 kwiecień

    No i zaczeło się po zimowym śnie przebudziłem się.
    Zabrałem się za odkopanie z różnych kartonów które po przeprowadzce zaległy w moim mieszkaniu ścian i podłogi mojego mieszkania. Już wiadomo wszystkie rzeczy do jednego pokoju remontuję resztę a na końcu ten pokoj po jego opróżnieniu.
    Jak już pisałem chcę sam robić ogrzewanie podłogowe już zrobiłem mieszacz r rozdzielaczem (koszt w sumie około 900 PLN) nie firmówka ale ...
  2. D12a zaczynam!

    24.04.2002
    Dostałem kredyt! Panie w bankach to jakis koszmar. Na niczym sie nie znaja, popelniaja mnustwo bledow.
    Na budowie ok. Tylko troche duzo zaprawy idzie na murowanie scian. Uzywam termoizolacyjnej, spoina ok 1 cm, zobaczymy jak bedzie dalej.
    Zamowilem strop i zaprawe.
    Brakuje mi tylko sily. Juz wiem z kad powiedzenie ze "budowal dom i umarł" chi chi.
    W nastepnym opisie podsumuje wydatki.
    c.d.n.
  3. Dziennik Alicjanki

    Jest kilka nowych zdjęć: adres
    http://www.foto.onet.pl/albumy/ (W polu szukaj należy wpisać "mój dom" i zaznaczyć kwadracik "w tytułach").
    JESZCZE CIEPŁE!
  4. Dziennik Alicjanki

    KWIECIEŃ '24 (stan surowy ZAMKNIĘTY)

    Słowo się rzekło - stan się zamknął. Czemu tylko w moim domu nie ma klamek? Okna zostały wstawione porządnie, choć w kilku miejscach ramy okienne zostały lekko powgniatane, a potem "zaszpachlowane" na miejscu. Ponieważ klamki do okien (oliwkowo-zielone Roto - mniam, mniam!) jeżdżą u Marka w bagażniku, więc dalej nie wiem czy mam zainstalowaną regulację uchyłu okien. Marek twierdzi, że sprawdzał. Ja wolę sprawdzić ...
  5. Dziennik Ewy i Sebastiana

    Po wylaniu ław musieliśmy zrobić przerwę, żeby dać im czas na stwardnienie. Oczywiście lało cały czas więc nasze ławy w zasadzie "schły" zanurzone w wodzie. Na nasze szczęście, zanim murarze zaczęli robić ścianki fundamentowe, niebo przejaśniało i ławy wyschły. Inaczej nie moglibyśmy kłaść izolacji.
    A więc na ławy poszła podwójna warstwa papy i na to bloczki betonowe. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jak można przerzucić 2000 bloczków (12x24x49) ...