dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

aktualności z placu budowy

Oceń ten wpis
Dzisiaj dzień dostaw:
- dotarły cegiełki i kafle do dolnej łazienki. A. jedzie właśnie z budowy z dwiema paczkami, zebym mogła obejrzeć je na żywo
- przyszły też syfony do górnej łazienki - są bardzo ładne, maksymalnie proste, więc powinny pasowac do New Waves.

Kolejna dostawa będzie w środę - lodówka.

Wykończeniowiec ma pojawić się w środę. Pewnie najpierw zajmie się spękaniami, potem górną łazienką, dolną i na koniec kaflami podłogowymi pod schodami.

Aktualności w sprawie schodów - termin przesuwa się o kolejny tydzień. Pan ma je prawie skończone, zapewnia, że do końca tygodnia będą już polakierowane, a montaż w środku przyszłego tygodnia.

Ok, poczekamy. Wykończeniowiec spokojnie porozkłada rusztowania i zrobi brudne prace jeszcze przed montażem. W każdym razie byłoby super, gdybyśmy wyrobili się z tą robotą do końca miesiąca. Na lipiec zostałaby kuchnia, panele i reszta malowania.

Aha, dostałam wycenę od stolarza na drzwi. Szacuje koszt na ok. 1300 zł, montaż 100 zł od sztuki, dojazd 300 zł. Wersja bezprzylgowa z zamkiem magnetycznym (zawiasy Simonswerk) z dopłatą 350 zł.

Updated 11-06-2012 at 11:06 by Spirea

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jossi
    Drogie te drzwi.. i co decydujesz sie? Nie myslalas o jakis gotowych np. polskone? Za 1300zl mialabys bezprzylgowe.
  2. Avatar Spirea
    Jossi, jak na drzwi drewniane jest to dobra cena. Druga opcja to właśnie Polskone -wychodzi ok. 800 zł z montażem, więc różnica jest olbrzymia. Ten mój model jednak nie występuje w wersji bezprzylgowej. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji. NIe wiem jak z jakością Polskone. Nawet wypełnienie pełną płytą pewnie nie zastąpi drewna. W Polskone opłaca mi się wziąć białe. Gdybym zmieniła zdanie i brała kolor, to wyjdą mi już w okolicach 1100-1200 zł. Wtedy już wybór prostszy i brałabym drewniane od stolarza.
  3. Avatar jossi
    Wiesz słyszałam od znajomego co montuje drzwi, że Polskone teraz przewyższają jakością Dre. Koleżanka ma Polskone z fornirem w swoim mieszkaniu, ma nawet przesuwne i bardzo zadowolona jest, użytkuje ich z 5 lat już.
    Też zastanawiam się nad białymi. Polskone ma też ciekawy kolor biały dąb, wygląda tak-znalazłam kiedyś w necie:
    i biale:
  4. Avatar Basia_KRK
    Te białe Polskone Simple (z dolnego zdjęcia) są w Castoramie z ceną za skrzydło 316 zł. Do tego jest ościeżnica i za komplet wychodzi około 500 zł.... Ale to nie są drewniane drzwi.....
  5. Avatar Spirea
    Jeśli brałabym Polskone, to płytowe malowane. W zasadzie będą wyglądać jak Simple, tylko bez tych przetłoczeń. Kolor i faktura (a w zasadzie jej brak) taka sama. O tym, ze Polskone lepsze od Dre też nam mówili, ale to mi nic nie mówi, bo nie znam w zasadzie ani jednej firmy ani drugiej. Tak jak napisała Basia, nie są to drzwi drewniane. Dopłata do płyty pełnej i 3 zawiasu nie jest wielka, a przynajmniej drzwi są wtedy solidniejsze i cięzsze. Wiadomo, że najchętniej wzięłabym drewniane bezprzylgowe, ale przy białych już w stosunku do drewnianych przylgowych to na wszystkie drzwi różnica 4200 zł, a bezprzylgowych 6650 zł. I wciąż nie wiem, na co się zdecydować.
    Updated 12-06-2012 at 09:45 by Spirea
  6. Avatar malkul
    spirea, my tez tak dzrwi szukalismy aż wreszcie się zdecydowalismy na drewniane u stolarza, befelcowe , z chowanymi zawiasami, z opaskami do sufity. Niestety cena za sztuke to 2.000,00zł. z montażem. wszystko drogie, wszedzie drogo Ocipiec można.