dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

alice

"Bziabzia" czyli Alice realizuje marzenia

Oceń ten wpis
1.03.2004 (poniedziałek)
No i zaczął się nowy tydzień i miesiąc. Pomni rad forumowiczów zdecydowaliśmy się wreszcie kupić cyfrówkę, którą uwieczniać będziemy nasze dokonania budowlane. A przy okazji, ilustrować na forum postęp prac :D

Zacząłem robić rekonesans po szambach. Ceny za betonowe (oczywiście szczelne) są przystępne. Nawet na miejscu jest firma, tak że odpadałby koszt transportu.
Tel. (22) 782 53 83 szambo – 10m3 koszt 1900 + 7 proc. Vat (w Chotomowie dowóz w cenie), trzeba wykopać dół, stawiają i dają pokrywę, reszta rury+kominki samemu. Skontaktowałem się też z reklamowaną nawet na forum firmą Probud z Poręby k/Radomia. Niestety, trzeba brać pod uwagę wysoki koszt transportu :evil: Na dodatek, jeszcze nie uruchomili produkcji.

5.03.04
Kaśka ostro wzięła się za okna. Na razie mamy na oku dwie firmy. Mark-Bud z Łomianek (profile Schucco) i Aluplast. Dostajemy wycenę z tego drugiego i żonka zadaje pytanie - [b]czy czasem nie ma zbyt wygórowanych wymagań?[/b]
Kolejne -dziesiąt tysięcy zł. A gdzie drzwi, rolety? :cry:
I tak z dnia na dzień, aktywa po stronie [b]"mam"[/b] topnieją w oczach. Na szczęście, na razie są to tylko wyliczenia na papierze i można jeszcze zweryfikować marzenia z rzeczywistością. Musimy się jednak liczyć z tym, że większość rzeczy i tak będzie kupowana już z 22 proc. VATEM (bandyci, złodzieje, nieroby.....) :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Abstrahując od wyższych cen, powoli doświadczamy jeszcze innych przykrości związanych z podniesieniem stawki na materiały budowlane :x Udało się wynegocjować 25-proc.rabat w Plecewicach. Wszystko pięknie, tylko żądają by materiały odebrać z placu do końca kwietnia, bo inaczej doliczą dodatkowe 15 proc. VAT. Przegięcie, przecież towar będzie przedpłacony.

Weryfikuję wyliczenia kierownika budowy, na razie na MAX. Wychodzi mi o prawie 8 palet pustaków więcej :o Obym to ja był w błędzie. Telefon do kierownika i umawiamy się na wtorek. Przyjdzie bić się z myślami przez weekend.

Rozpoczynam poszukiwania kotła. Wstępnie decyduję się na jednofunkcyjny wiszący z zamkniętą komorą spalania + zasobnik 150l. Cena u Vaillanta za taki zestaw to około 8 tys. + regulatory. Kondensacyjny jest na dzień dobry o 4 tys. droższy. To na razie pierwszy strzał :wink:

Składamy w GE Banku dokumenty o zmianę zabezpieczenia. Bank potrzebuje minimum 2 tygodni na rozpatrzenie wniosku
:evil:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum