dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Ewy i Sebastiana

    No i minął kolejny tydzień ... a kanały nadal nie są skończone.
    Tak to jest, że jak się czegoś szybko nie skończy to kończy się zapał. Ale faktem jest, że opóźnienia wynikają głównie z powodu partackiej roboty firmy. Mieliśmy sporo reklamacji a i teraz każdy kanał trzeba po nich jeszcze silikonować - tak w razie czego. A tu wylewki w trakcie.
    Przybyła nam jedna ścianka działowa. No i gdzie podziało się moje 18 m2 sypialni!!! Dobrze, że zdaję sobie sprawę ...
  2. Dziennik Majki

    Jak się zaczyna budować, człowiek jest bardzo dumny z fundamentów, prostych ścian, wylania stropu, zrobienia więźby i położenia dachówki. Mówi sobie: postawiłem/am/ dom, teraz już jest z górki. A to nieprawda, stan surowy zamknięty to mały pikuś, dopiero wykończenie daje w kość. Powiecie, że to przecież bardzo miło wybierać wyposażenie - pewnie macie rację :razz: ale poczekajcie na ten etap, wtedy pogadamy. Ktoś się chwalił, on zrobił dom za 150tyś i juz się wprowadza. ...
  3. D12a zaczynam!

    28.06.2002
    Gorale pojechali odpoczywac a ja ztrudnilem "amerykanina" do pilnowania naszej budowy.
    Tynki gotowe w 100%. Dach ocieplony nad duzym pokojem. Szybko to idzie. We wtorek okna ale wiem ze juz jest zaciecie bo przywiezli okna do firmy i okazalo sie ze drzwi balkonowe mialy byc z poprzeczka a sa bez. Wg mnie 240cm szer, dwa skrzydla to powinna byc poprzeczka. Powiedzieli ze reklamuja i serwis przyjedzie wymienic je na dzielone.
    W czwartek zlodzieje z elektrowni ...
  4. droga do gwiazd

    Trochę się ruszyło.Mamy juz ułożone belki stropowe,w poniedziałek firma zaczyna robić dach ,to co według mnie jest najdroższe .Murarze juz kończą wejście do domu i taras ,postawili słupy i niebawem będą mogli zaczynać roboty wewnątrz /ścianki działowe ,tynki /Może w sierpniu będę miała stan surowy zamknięty :smile:)Oby -juz się nie mogę doczekać.Tam jest tak spokojnie i cicho .......,tyle miejsca i natura .No jak już będzie ten stan zamknięty zamierzam kupić szczeniaka ...
  5. Dziennik Zielonej

    28 czerwiec
    Jest stan zero. Płyta na gruncie wykonana.
    Z tymi finansami to dziwna sprawa. Dzisiaj jedziemy do banku założyć lokatę. Pieniądze jakimś cudem się znalazły. Niemały wpływ na to mieli rodzice i nasz debet na koncie. To jakaś paranoja z tą lokatą. Dostaniemy w pierwszym tygodniu lipca kredyt, z którego w pierwszej kolejności oddamy rodzicom pożyczoną kwotę. Śmiech na sali.
    Stwierdziłam, że budowa to sztuka podejmowania ciągłych decyzji (szybkich, ...