dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bartłomiej

Dziennik Bartłomieja

Oceń ten wpis
08.05

Wczorajsze odwiedziny mojego inspektora - p. Jacka - zaowocowały ostatecznym ustaleniem wykonania izolacji poziomej, która znajdzie się na wymurowanych ścianach fundamentowych. Ziemia pod podłogę "na gruncie" juz została utwardzona ("skoczkiem") i właściwie nadaje się do zalewania chudziakiem. Panowie już rozpoczęli murowanie cokołu z klinkieru. Wiąże się to z dużymi obawami z mojej strony - tak bardzo mnie nastraszyliście tymi wykwitami na ścianach z klinkieru. Będę jeździł i pilnował, żeby mi wycierali dokładnie każdą cegiełkę tuż po jej wymurowaniu. Teraz to już na pewno moi budowlańcy będą mnie uważać na obłąkanego. Ale trudno - muszę tego przypilnować bo mi inaczej małżonka żyć potem nie da.

Wczorajszy dzień to również spotkanie z projektantem. Otrzymałem błogosławieństwo na materiał na ściany - robię z Porothermu. Ustaliłem też zmiany na poddaszu wynikające z przesunięcia kominka. Wszystko zostanie wprowadzone do projektu i będzie OK.

Z rzeczy pilnych pozostaje mi na razie "tylko" kupienie cegieł - za chwilę moi dzielni murarze zechcą stawiać mury a na razie nie mają z czego. Sprawa do załatwienia na dziś.

cdn.......
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum