dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy przez telefon - projekt Cztery Kąty II

Witamy,nie mamy pojęcia czy ktoś to będie miał ochote to czytać,ale spróbujemy prowadzić dziennik budowy.A jak to wyjdzie to czas pokaże.

Może od początku.Pomysł o budowie domu zrodził się jakoś 3 lata temu.Wcześniej nie byliśmy przekonani co do domu,z przyzwyczajenia woleliśmy mieszkanie w bloku. Ale po namowach moich rodziców -zdecydowaliśmy sięna dom.Mieliśmy o tyle łatwiej ,że mój ojciec dostał w drowiźnie od swej matki jakieś 15 lat temu działkę,na której od amtej pory nic się praktycznie nie działo,z wyłączniem pierwszych dwóc lat.Więc jak sie można spodziewać,wyrosły tam drzewa,krzaczyska,trawa na 1,5 m itd. Powiem tylko ze pozbycie się tego wszystkiego zajęło mjemu ojcu,jego bratu i wujkowi około tygodnia. Ale najgorsze w tym wszystkim było to że działka była współwłasnością pomiędzy ojcem i jego bratem.nie wiem kto to kiedyś dzielił ale:jej wymiary to 26m szer i aż 130m dł.Więc ierwszym problemem był jej podział.żeby można było postawić dom jedyny rozsądny podział to był na pół-tylko właśńie kto weźmie tą część od drogi,a kto dalszą.więc nie rozpisując się za bardzo całe przedsięwzięcie z podziałem działki trwało ponad rok. wyszło na to że ja z żoną mamy tą bliższą drogi,a brat ojca tą z tyłu.jedyny minus to że nasza jest węższa o 4m,bo zgodnie z przepisammi do drugiej musi być dostęp(czyli droga szer.4m).n jest może jeszcze jeden mały minus -hałas od drogi,ale pozatym według mnie same plusy:
-odległość do przyłączy woda,gaz,prąd jakies 25m,kanalizacja 3m( to są odległości do domu,bo wszystkie media przebiegają przez działke).na drugą działkę trzeba by było ciągnąć wszystko po 80m około-koszta dużo większe!!!
pewnie sie zastaawiacie jak wujek się zgodził na tą działkę z tyłu:hmmmm...długo to trwało,aż wreszcie ojciec powiedział że pokryje całe koszta przepisania,podzielenie,zniesienia współwłasności,notariusz itd,itp.czyli jakoś 3,5tyś.WIĘC WYSZŁO NA NASZE!
MOŻNA KOMENTOWAĆ!!!!

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy