dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Domek na Mikanowie

Przymierzam się z dobre pół roku do założenia Dziennika, ale zawsze coś mi brakowało czasu.
Od 2 lat (bez kilku) dni jesteśmy z żoną właścicielami dość długiej i jednocześnie niezbyt szerokiej działki, na której chcemy wybudować nasz domek. Działka jest bardzo długa a szeroka na 19,2 metra.
Mamy już projekt, wykonany indywidualnie. Wzorowaliśmy się na projekcie Z7 P35, jednak dokonaliśmy sporo przeróbek, dlatego bardziej opłacało się wykonać projekt od nowa niż kupić gotowy i dokonywać zmian. Od września 2017 ma wydane PNB.
Miałem plan i chęci budować dom samemu, niestety przedłużające się postępowania o pozwolenie na budowę zniechęciło mnie trochę, jak również różne perypetie tutejszych samorobów i budującej się aktualnie siostry ze szwagrem.
Postanowiłem, że wszelkie prace, które będę w stanie wykonywać będą już w gotowym budynku.
Dużo by tu pisać, ale nie ma chyba sensu wszystkiego dokładnie rozpisywać. Wrzucam tylko wizualizację domku, zdjęcia działki, moje próbne wykopy na metr w głąb do sprawdzenia czy nie ma przypadkiem nisko wody (jak się nauczę dodawać tu zdjęcia). W drugim wpisie będę wpisywał ponoszone przeze mnie koszty. Wpis będzie aktualizowany.

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy