dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom na wąską działkę, tani w budowie.

  1. Czerwiec 2018 cz1

    Najbliższa przeszłość:
    Mamy 5 czerwca. Od ostatniego wpisu minął miesiąc. W tym czasie załatwiałem następujące tematy.
    1. Jestem po wstępnej rozmowie z ekipą budowlaną. Ekipa jest sprawdzona, więc nie chcę kombinować i szukać innej. Jeśli się wyrobię z formalnościami, panowie mogą rozpocząć od lipca/sierpnia (jeden z klientów im odpadł). Cena robocizny (stan surowy otwarty - robocizna) została ustalona.
    2. Podpisałem umowę z projektantem. To, o czym ...

    Updated 05-06-2018 at 11:26 by rabarbar1

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Maj cz2

    Najbliższa przeszłość:
    1. Dzisiaj jest 12 maj. Zgłoszenie projektu przepustu przez rów melioracyjny do Wód Polskich składałem 9 kwietnia. Zatem można uznać, iż mój projekt (odręcznie, długopisem naszkicowany) został zaakceptowany, gdyż minęło właśnie 30 dni, w ciągu których ów urząd miał czas na ewentualne wnioski o uzupełnienie lub sprzeciw.
    Zatem kilka stówek w kieszeni, gdzie nie dałem zarobić projektantowi.

    2. Wreszcie podjąłem "męską" ...
  3. Majówka 2018

    Najbliższa przeszłość:
    1. Kolejne pismo od Orange'a. Proszą o potwierdzenie prawa własności do działki.
    Jeszcze tego samego dnia złożyłem w ich biurze podawczym odpowiedź z numerem księgi wieczystej. Na szczęście mam po drodze z pracy, więc nie wydaję na znaczki
    2. Jestem po wstępnych rozmowach na temat wykonania płyty fundamentowej. (pomimo że podjąłem decyzję o ławach postanowiłem firmie dać szansę na przekonanie mnie). Wycena podobna do tej, którą ...

    Updated 29-04-2018 at 08:37 by rabarbar1

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Kwiecień 2018 cz.3

    Najbliższa przeszłość:
    1. W dniu wczorajszym tj. 20.04.2018 odebrałem mapę do celów projektowych. Z tego co wyczytałem, będzie ona potrzebna do wykonania planu zagospodarowania terenu przez projektanta z bilansem powierzchni biologicznie czynnej.
    Z kolei plan ten jest ostatnią składową dokumentacji niezbędnej do odrolnienia działki (wypis z ewidencji gruntów, wypis z MPZP, projekt zagospodarowania działki z bilansem).
    2. Trzy dni temu tj. 18.04.2018 podpisałem ...

    Updated 21-04-2018 at 08:19 by rabarbar1

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. kwiecień 2018 cz.2

    Dzisiaj popchnąłem do przodu dwa tematy.

    1. Złożyłem ponownie wniosek (przez formularz na stronie Taurona - tak jak poprzednio) o warunki przyłącza i umowę do energetyki.
    Zmieniły mi się dane, więc złożyłem nowy wniosek. Mam zamiar podpisać teraz umowę i oczekiwać na podłączenie. Papiery powinienem otrzymać za około 2 tygodnie (tak było poprzednim razem). Zaznaczyłem "prąd docelowy". Ciekawe czy będzie budowlnay czy docelowy...
    2. Dostałem ...
Strona 1 z 3