dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kingaa

Budujemy na Wyspie - dziennik Kingi i Michała

Oceń ten wpis
W sobotę pojechaliśmy na działkę - między innymi spotkać się z panem od przyłącza wody. Nie spodobał mi się - spóźnił się 40 minut i nie powiedział ani słowa :evil: Rozumiem, że można się spóźnić, różne rzeczy się zdarzają, ale głupie słowo przepraszam można by powiedzieć :-? Chyba jednak zlecimy tą wodę firmie która robi nam kanalizę...

Aaaa, właśnie, nie chwaliłam się chyba... przyłącze do kanalizacji robi nam miasto, całkowicie na własny koszt, my tylko zrobiliśmy projekt :) Udało nam się - w tej chwili budowana jest kanaliza na całej wyspie i pani w Saurze, wydająca warunki podłączenia do sieci, podsunęła mi pomysł, żeby napisać do miasta podanie, żeby wykonali przyłącze w ramach realizowanej właśnie inwestycji. Jakoś trudno mi było uwierzyć, że to możliwe, ale co tam... podanie zaniosłam i... po tygodniu dostaliśmy pocztą pozytywną odpowiedź :D Super! wprawdzie studzienka jest tylko jakieś 5 metrów od granicy działki, ale trzeba się włączyć na głębokości ponad 4 metrów!!! A woda gruntowa są u nas gdzieś koło 2 metrów... aż nie chcę myśleć ile to by kosztowało...

A na budowie postępy - strop nad garażem już ułożony, układają nad domem, jeszcze schody, dokończyć wieńce - i tylko patrzeć jak będą zalewać :) O rany, i trzeba się zabrać za zamawianie dachu...
Wydawało nam się, że jak będzie przerwa technologiczna po zalaniu stropu, to będzie tyyyyle czasu, że w tym czasie załatwimy (czytaj: wybierzemy): dach, okna, kominek, dgp, instalację centralnego odkurzacza i... coś mało tego czasu chyba będzie ;)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum