dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Pleśń na klejonych płytach gk

    Witam,
    Mam problem związany z dość dużą wilgocią w domku letniskowym. Budynek 35m2 nieogrzewany, jeden duży pokój oraz pomieszczenie na łazienkę. Został on ocieplony w zeszłym roku oraz zostało wykonane nowe pokrycie dachowe - papa. Wewnątrz zostały przyklejone płyty gk - zielone i zaszpachlowane łączenia. Po kilku miesiącach od montażu zaczęła pojawiać się pleśń, głównie w dolnej części ściany, w narożnikach. Problem zaczął pojawiać również na suficie, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: be4wuywh Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Aceton do wc

    Dzień dobry,
    Nie wiem czy w dobrym miejscu,ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi,żeby przestać się stresować.Jakiś czas temu wylałam trochę acetonu kosmetycznego do WC,czy mogło się coś stać przez to? Wiem,że aceton rozpuszcza się w wodzie,ale mimo wszystko się stresuje.Nie zauważyłam żadnych błędów w działaniu kanalizacji,ale jednak chce się upewnić.Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Tagi - katalog słów kluczowych: 1*17, e5tdoyba Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Dobór wielkości zmiękczacza wody.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał b_kan Zobacz post
    Czy wielkość złoża będzie miała wpływ na wytrącanie sodu czy będzie tylko więcej wody uzdatnionej?
    Wielkość złoża pod względem parametrów użytkowych wpływa tylko na wydajność i częstotliwość regeneracji. Wydajność nie tylko w znaczeniu ilości litrów między regeneracjami ale też l/min.
    Sód się nie wytrąca. Natomiast zmiękczacz nie zamienia w wodzie innych jonów niż wapniowe i magnezowe - a te czasami pozostawiają osad, ale sporadycznie i zazwyczaj
    ...

    Updated 09-02-2024 at 12:12 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Budowa w wymagających czasach - kto wygra ja czy inflacja :)

    Witam wszystkich samorobów i inne dobre dusze.
    Jestem już czytelnikiem forum od jakiegoś czasu a teraz nadchodzi czas aby tą zgromadzoną wiedzę przekuć w czyn
    To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.
    Budować chce spróbować własnymi siłami z pomocą rodziny ale ta jest ponad 200km ode mnie wiec nie zawsze będzie ktoś do pomocy.
    W trudniejszych momentach pewnie będę podpierał się jakimiś ekipami ale mam nadzieje że rzadko. ...

    Updated 30-07-2023 at 12:22 by BieloP

    Tagi - katalog słów kluczowych: 1*17, rvphqkk7 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. ocieplenie domu

    Mam pytanie mamy dom z płaskim dachem, jak można ocieplić ściany zewnętrzne ? czy jest konieczna zmiana dachu ?