dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

aqwesz

  1. Projekt Indywidualny, chudziak, ściany nośne, szalowanie stropu, zbrojenie....

    Chudziak został wylany na grubość 10 cm. betonem B-15
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chudziak.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	417708

    Pustaki oraz stal na zbrojenie już czekały aby zacząć piąć się jeszcze wyżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	417709
    Szalowanie stropu okazało się być trudniejsze niż przepuszczałem zaraz wytłumaczę dlaczego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop szalowanie.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	417710
    Po ubiciu desek, które i tak były dociskane łapką jedna do drugiej aby szpary pozostawały jak najmniejsze nie byłem ...
  2. Projekt indywidualny, Fundamenty idą w górę.

    Fundamenty idą w górę C.D.N
    Piasek dostarczony na teren budowy, bloczki betonowe też już są, zbiornik na wodę jest, betoniarka też. Czas zacząć murowanie ścian fundamentowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	betoniarka,piasek,woda (2).jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	410608

    Murarz zabrał się za robotę i tak w 6 dni roboczych uporaliśmy się z bloczkami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murowanie ścian fundamentowych (2).jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	410609

    Kolejnym etapem przy fundamentach było zaszalowanie i wylanie wieńca na bloczkach fundamentowych. Skręcanie szalunków ...
  3. Projekt Indywidualny, Fundamenty

    I doczekaliśmy się pozwolenia na budowę domu Yupii !!!! Oczywiście po drobnej batalii i wyjaśnienia spraw związanych z szerokością drogi dojazdowej do posesji, która kiedyś w przyszłości będzie miała od 8 do 12 metrów szerokości( co wynika z miejscowego planu zagospodarowania) a w tym momencie ma jedynie ok. 3m. szerokości .
    Wcześniej już przygotowałem coś bez czego nie obejdzie się żadna szanująca się budowa a mianowicie "kibel"
    Przyjechała ...

    Updated 11-10-2017 at 16:06 by aqwesz

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Projekt Indywidualny, parterowy bez poddasza mieszkalnego.

    Witam, jakiś czas temu postanowiliśmy z moją drugą połową iż chcielibyśmy własny domek. Ja wychowany w domu jednorodzinnym moja lepsza połowa w blokowisku. Odkąd zaznała życia w domku jednorodzinnym nie było mowy o kupnie mieszkania a ja nie protestowałem . Działka o wymiarach szer. 22m dł. 70m ok 1500m2.

    Musieliśmy też troszkę uprzątnąć działkę i wyciąć drzewa znajdujące się przy ogrodzeniu jednego z sąsiadów. Oraz oczywiście wykopać karpy pozostałe po drzewach. ...

    Updated 11-10-2017 at 14:23 by aqwesz (Pomyłka drukarska)

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum