dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Piękna żółta skrzynka :)

Witam wszystkich,

Czekanie na kolejny etap budowy nie oznacza ze nic się nie dzieje na naszym placu budowy .

Dzisiaj rano przyjechali Panowie z Gazowni i postawili na naszej działce "piękną" żółtą skrzynkę na gaz ziemny.

Nigdy nie myśleliśmy ze taka mała rzecz sprawi nam tyle radości . To oznacza że wykonaliśmy kolejny wielki krok do przodu . Teraz tylko czekamy na prąd oraz wodę, co powinno nastąpić jeszcze w Kwietniu a najpóźniej ...
  2. czas podsumowań

Lata lecą, dom stoi, mieszkam i naszła mnie ochota napisać kilka zdań. Choć dom jest jeszcze niewykończony w pełni, to mogę już podsumować swoje decyzje. Od czego by tu zacząć. Projekt wg własnego pomysłu, zmodyfikowany z parterowego na parterowy z poddaszem użytkowym, bo nie puściła mnie powierzchnia zabudowy dozwolona na mojej działce. I to jest chyba najgorsza rzecz jaka mnie spotkała. Uważam, że robienie poddasza to koszty niewspółmiernie do korzyści. Przestrzegam, następnym ...
  3. ABAKON 2010 SE Z Garazem SCIANY !

Witam,

MAMY SCIANY !

25 Marca o godzinie 9:30 przyjechały nasze ściany parterowe. Cała akcja trwała tylko 2.5 godziny ! Na prawdę bardzo szybko zostało to zrobione.

Sciany przyjechały całe i zdrowe, bez uszkodzeń. Więc kierowca spisał się na medal .

Pierwsza ściana !

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wa1-min.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	428628

Krok po kroku nasz dom sobie stawał.

Nazwa:	wa4-min.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	428630

Nazwa:	wa5-min.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	428631 ...
  4. Projekt domu "Bono"

No i jest po 14 dniach od złożenia wniosku na budowe w dniu dzisiejszym w Starostwie odebraliśmy decyzję z pozwoleniem na budowe
  5. Dom mały ale własny

Sprawy, mam nadzieję, powoli się klarują. Po ostatnim spotkaniu z architektem musiałem dwa dni odchorować. Otóż okazało się, że instalator nie wiedział, że w przypadku zastosowania pompy ciepła chcę zamontować ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni a nie tylko w części parteru .
    Z bieżących spraw:
    1/ projekt jest prawie gotowy,
    2/ przyłącze wody – kilka dni temu odebrałem projekt przyłączenia do działki i zleciłem wykonanie kosztorysu, ...