dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

bobowa budowniczowa

Nowy dziennik budowy domu który mi się marzy

Oceń ten wpis
Dzięki za powitanie! :P Tak więc zachęcona zaczynam jeszcze raz.
Od ponad pół roku zaczęliśmy się zastanawiać nad poszukaniem naszego własnego domu. A że ja wielka przeciwniczka budowy, która chciała sobie i ślubnemu zaoszczędzić "kłopotów" (czytaj ujarzmiania urzędników i ekip budowlanych :wink: ) to postanowiłam, że poszukamy domu gotowego, do remontu, stanu surowego, zamkniętego, developerskiego itd. I zaczęło się pospolite szukanie: ten nie bo za duży, ten nie bo za mały, ten też nie bo za drogi, ten ma za dużą działkę, ten ma ogród od północy, ten za daleko do komunikacji (a przecież dzieci muszą jakoś "chodzić" do szkoły) i ten również był niedobry, zły, brzydki itp. Tak więc mój mąż zaczął stosować swoją politykę.Kupmy dziłkę i wybudujemy taki dom jaki będziemy chcieli (hi, hi, hi :lol: :lol: :lol: teraz już wiem że i tak się nie da). A ja na to NIEEEEEEE!!!!!!!! Oszczędź mi kochaniutki tych urzędów, papierków, pozwoleń, uzgodnień, przyłączy, ekip, cegieł i innych produktów koniecznych na budowie. Jednak on cierpliwie drążył temat: a może pojedziemy zobaczyć działeczkę? No dobra... ale była za mała, za duża, za droga, brak komunikacji itd więc nadal szukałam sobie domku. Aż przyszedł pewien sierpniowy, słoneczny dzień, jak co środę kupiłam Wyborczą i ..."sprzedam działkę taką to a taką". Dzwonię, pani mówi, że jest tu, że wymiary ma takie, że kosztuje tyle (mówię sobie na razie wszystko pasuje :wink: :wink: ) ale ja ostrożna, że opowieści przez telefon przekłamują zbytnio się nie podpalam. Ale jako ta dobra żona dzwonię do mojego męża i mówię: jedź zobacz jest nowa działka (chciałam mu pokazać, że się zaangażowalam). I co??????? Dzwoni mój facecik i pieje z zachwytu, że jest bosko, wszystko pasuje i nawet cena też. I co??????? wpadłam jak śliwka w kompot we włanse sidła. No cóż powiedziałam A muszę powiedzieć B(e). Pojechałam ze ślubnym stanęłam na TYM kawałku ziemi i mówię: kupujemy! to jest moje miejsce na ziemi! Mój mąż zdębiał. Ale czy ty jesteś pewna, że chcesz tą działkę? ale czy ty wiedez, że to znaczy budejemy się. A ja mówię TAK TAK TAK TAK. I wróciłam do domu i wpadłam w sidła komputera i szukam: co sprawdzić przed zakupem działki, kto mi ten dom wybuduje, kiedy ten dom będzie gotowy, z czego budować, jakie urzędy odwiedzić itd, itd, i oczywiście odwiedziłam Wasze Forum, a tu proszę odpowiedzi są. Tak więc po przemyśleniach, problemach z kupnem działeczki, oto JEST. Kupiona, BUDUJEMY SIĘ!!! I kto to mówi? Ja - pierwsza przeciwniczka budowania.CDN
Pozdrawiam Was
bobowa budowniczowa :D :) :o 8) :lol: :P :roll: :wink:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum