dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

1. Dzień 750. Drzwi wewnętrzne - etap II

Oj, nie było łatwo
    Po ponad miesiącu pierwotnie brakujące i uszkodzone elementy były gotowe do montażu. Termin wskazany przez nas, czyli sobota. W piątek pod wieczór jeszcze telefon do firmy, czy termin aktualny. Tak. A rano SMS, że jednak nie. Bo magazyn nie wydał ościeżnic. Wkrótce wyjaśniło się, że nie magazyn nie wydał, tylko ktoś zapomniał wydać zlecenia na wydanie... Przekładamy montaż na poniedziałek i tym razem wszystko trafia na miejsce. I tylko drzwi ...

Updated Wczoraj at 11:05 by juwicz

Tagi - katalog słów kluczowych: bel-pol, drzwi szklane, drzwi wewnętrzne, interno Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dom mały ale własny

Pod koniec zeszłego tygodnia powstała więźba, w piątek została pokryta membraną Corotop Red Strong. Poszczególne pasy nie są ze sobą sklejone (co wydało mi się trochę dziwne) ale dziś rozmawiałem z kierbudem i ponoć tak ma być (90% dachów nie ma sklejonych ze sobą części membrany).
    W międzyczasie przyjechała dachówka. Wienerberger Koramic. Falowana, niby atracytowa ale jak dla mnie ciemnobrązowa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL_MKT_PSH_KOR_ALEGRA9_Antracytowa_Ang.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	437726
    Wczoraj zmiana na płaską, ...
  3. Dom mały ale własny

Obecnie stan prac wygląda następująco:
    1/ BUDOWA - zdjęto szalunki na piętrze, podpórki i stemple. Na placu boju pojawiła się więźba dachowa-znakiem tego w tym tygodniu zacznie się kolejny etap tj. dach.
    2/ SPRAWY OKOŁOBUDOWLANE:
    - okna wciąż na etapie wyboru ale prawdopodobnie OKNOPLAST seria Winergetic Standard. Do tego rolety zewnętrzne - koszy ok. 30tys. zł - cena promocyjna do połowy grudnia. Czekam jeszcze tylko na wycenę od znajomego znajomego.
    ...
  4. Poniedziałek 19.11.2019

Dobry wieczór,
    Zajechałem na działkę dzisiaj popołudniu. Wczoraj Panowie wymurowali ścianki fundamentowe.
    Na jutro był zaplanowany zasyp ale niestety w takich małych miejscowościach bywa problem z koparką. Mam nadzieje, że uda się coś jeszcze zrobić w tym tygodniu.
    Byłem też dzisiaj zapłacić za beton. Wyszło 28,5 m3. Wiem, dużo.....
    Póki co nie będę izolował fundamentów, zostawię to sobie na inny czas a może zrobię to dopiero po wymurowaniu ścian.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0757.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	437221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0759 (1).jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	437222  
  5. Piątek 15.11.2019

Cześć,
    Zaczęło się w końcu "wbijanie łopaty".
    Plan był taki:
    -bez ściągania humusu kopiemy rowy pod ławy ( z humusem po to żeby ziemia się nie obsypywała)
    - układamy zbrojenie
    - zalewamy ławy na wysokość ok 0,9 m
    - po kilku dniach ściągamy humus z wnętrza budynku (jakieś 20-30cm)
    - murujemy trzy warstwy bloczka
    Później izolacje, kanalizacja, zasyp, zagęszczenie, zalewanie płyty.

W piątek było kopanie, ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0751.jpg
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	437090   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0753.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	437092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0754.jpg
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	437093