dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. KOPKI k. Wiązownej - przebudowa domu

    Dzień dobry,

    witam wszystkich serdecznie, trochę historii na początek:

    odziedziczyłem po mamie dom, który dzisiaj ma ok 10 lat. dom nigdy nie był zamieszkały, odwiedzany okazjonalnie latem. w tym momencie brakuje łazienek, kuchni, a góra to raczej SSZ. moim celem jest wykończenie wnętrza w 2020, zmiana / częściowa przebudowa elewacji oraz uporządkowanie terenu tak aby był maksymalnie prosty w utrzymaniu. jedną z większych prac będzie pewnie uregulowanie ...

    Updated 30-12-2019 at 14:54 by Santiago Kopki

    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, ogrzewanie, przebudowa domu, staw Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Przerwa..

    A więc kanalizacja rozłożona, chudziak wylany, małe porządki zrobione. Teraz kilka dni noworocznego odpoczynku i zabieram się za poszukiwanie materiału na ściany. Tzn klamka zapadła, będzie sylikat, najprawdopodobniej ten z firmy na X. Na początek roku umówiłem się również z potencjalnym wykonawcą dachu. Ustalimy kilka opcji i będę czekał na ofertę.
    Zastanawiam się jeszcze nad usytuowaniem szamba. Zostało nie szczęśliwie zaprojektowane zaraz za bramą wjazdową. Do ...
  3. Dom mały ale własny

    Przedwczoraj zainstalowano mi przyłącze kanalizy do działki. Wczoraj ogrodzono (wreszcie) działkę w całości. Na pytanie czy otwory okienne i drzwiowe będą zabite deskami na czas zimy dostałem informację, że nie. Dziwne, muszę to uzgodnić z kierbudem bo śnieg będzie nawiewany do środka.
    Gorzej z dachem - wciąż nie został ruszony montaż dachówki. Po kilku rozmowach z właścicielem firmy budowlanej i kilku "mogę tylko przeprosić za opóźnienie" mam wrażenie, ...
  4. Budowa domu Dom przy Ciepłej CE (DOM EB2-37) ławy fundamentowe

    Po naniesieniu osi budynku porozciągałem sznurki, przeniosłem wymiary na grunt i namalowałem sprayem geodezyjnym wyznaczone ławy. Na miejscu pojawiła się minikoprarka, która wykopała ławy fundamentowe o wymiarach około 30X60 cm. Po ich wykopaniu, górna część została zaszalowana deskami o szerokości od około 10 do 30 cm, do szalunków zostało włożone przygotowane wcześniej zbrojenie, pod które wcześniej podsypaliśmy około 10 cm żwiru.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa10.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	438334
    ...
  5. Budowa domu Dom przy Ciepłej CE (DOM EB2-37)

    Na początku sami mniej/więcej wymierzyliśmy odległości budynku od granic działki. Dodaliśmy do nich po około 2 metry i wtedy przyjechała koparka, która wybrała cały prostokąt na głębokość około 80- 110 cm, ze względu na delikatny spadek terenu. Ktoś może powiedzieć, że niepotrzebnie wybierałem tyle dodatkowej ziemi, ale ja po czasie stwierdzam zdecydowanie, że zrobiłbym tak samo- mogłem sobie spokojnie wykonywać roboty, związane z dociepleniem fundamentów i opaską ...